PZPS poinformował, kiedy poznamy przyszłość Antigi

O tym, czy Stephane Antiga pozostanie trenerem siatkarskiej reprezentacji Polski, dowiemy się 10 października. Tego dnia odbędzie się zjazd zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, na którym zostanie podjęta decyzja odnośnie do przyszłości szkoleniowca - poinformował prezes PZPS, Jacek Kasprzyk.

Dalsze losy Antigi stoją pod znakiem zapytania od zakończenia igrzysk olimpijskich w Rio. Polacy odpadli w ćwierćfinale po porażce 0:3 ze Stanami Zjednoczonymi.

Prezes PZPS w rozmowie z Polsatem Sport poruszył temat Antigi.

- Przez szacunek do Stephane'a nie możemy szukać teraz nowego trenera. Jego kontrakt jest wciąż ważny i niewykluczone, że pozostanie na stanowisku - stwierdził Kasprzyk. - Decyzję podejmiemy na zarządzie 10 października. W tym dniu ewentualnie zakomunikujemy zakończenie współpracy z Antigą i rozpoczniemy poszukiwania szkoleniowca na kolejne lata - dodał.

Szanse Francuza na kontynuowanie pracy z polską kadrą są ponoć niewielkie. Wśród następców Antigi najczęściej wymienia się Raula Lozano, który reprezentację Polski prowadził już w latach 2005-2008.

Zobacz wideo

Dziesięciu najdroższych piłkarzy Ligi Mistrzów. Jest Lewandowski!

Więcej o: