Siergiej Tietiuchin nowym trenerem reprezentacji Rosji ?

Po rezygnacji Władimira Alekny z funkcji trenera reprezentacji Rosji, ciężko będzie znaleźć godnego następcę. Były reprezentant ZSRR Oleg Moliboga sugeruje, aby nowym selekcjonerem został Siergiej Tietiuchin.

- Serbia i Bułgaria zaryzykowały, zatrudniając młodych szkoleniowców i wyszło im to na dobre. Dlatego nie widzę w tej chwili lepszego kandydata niż Siergiej Tietiuchin. Brał udział w sześciu igrzyskach olimpijskich i wiele doświadczył w przeciągu swojej kariery. Myślę, że jest najlepszą opcją dla reprezentacji Rosji - powiedział 63-latek.

Aktualnym trenerem reprezentacji Serbii jest Nikola Grbić. Serb grał na pozycji rozgrywającego, a jego największym sukcesem kariery zawodniczej jest złoto igrzysk olimpijskich z Sydney. Reprezentację Bułgarii prowadzi były bułgarski przyjmujący Płamen Konstantinow. Obaj mają 43 lata. Władimir Alekno jest uznawany za jednego z najwybitniejszych trenerów siatkarskich wszech czasów. W dorobku ma m.in. mistrzostwo olimpijskie z Londynu i Puchar Świata 2011.

Moliboga skomentował też możliwość zatrudnienia obcokrajowca - Nonsens. Obcokrajowcy przyjmują taką pracę tylko dla pieniędzy. Przyjdzie, odejdzie i nic z tego nie będzie. Nigdy w życiu bym nie mianował obcokrajowca na selekcjonera reprezentacji Rosji.

Tietiuchin to jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych rosyjskich siatkarzy. W tym roku skończył 41 lat.