Siatkówka. Stephane Antiga przestanie być trenerem reprezentacji i zastąpi go... Raul Lozano?

PRZEGLĄD PRASY. Stephane Antiga prawdopodobnie straci pracę z reprezentacją Polski, bo PZPS nie przedłuży z nim umowy. Jego następcą zostanie Argentyńczyk Javier Weber lub... Raul Lozano - donosi "Przegląd Sportowy".

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie jest zadowolony z wyników Antigi. Od wielkiego sukcesu, jakim było zdobycie mistrzostwa świata, minęły już dwa lata. Na igrzyskach reprezentacja zawiodła, odpadła w ćwierćfinale po gładkiej porażce 0:3 z USA. W przyszłym roku, na mistrzostwach Europy prawdopodobnie Polaków poprowadzi nowy szkoleniowiec.

Z informacji "Przeglądu Sportowego" wynika, że największe szanse na objęcie reprezentacji Polski ma jeden z argentyńskich trenerów - Javier Weber lub Raul Lozano. Ten pierwszy poprowadził Argentynę w 2011 roku do czwartego miejsca w Lidze Światowej i już wysłał list ze swoją propozycją do PZPS. Raula Lozano nie trzeba przedstawiać. To z Argentyńczykiem Polacy odnieśli swój pierwszy wielki sukces po latach posuchy - zajęli wicemistrzostwo świata w 2006 roku. Obecnie prowadzi reprezentację Iranu, ale nigdy nie ukrywał, że w Polsce się bardzo dobrze czuje.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym" .

Maria Szarapowa w sukience od Victorii Beckham [ZDJĘCIA]