Siatkówka. "La Gazzetta dello Sport": Stojczew i De Giorgi kandydatami do zastąpienia Antigi

Bułgar Radostin Stojczew i Włoch Ferdinando De Giorgi są kandydatami do zastąpienia Stephane'a Antigi na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce - informuje na swoim blogu dziennikarz "La Gazzetta dello Sport" Gian Luca Pasini. Wciąż nie wiadomo jednak czy Antiga nie utrzyma posady

Dwoma interesującymi nazwiskami włoski dziennikarz rzucił na swym blogu "Od 15 do 25".

47-letni Stojczew jest obecnie trenerem włoskiego klubu Itas Diatec Trentino, z którym kontrakt wiąże go do 2018 r. Bułgar uważany jest za wyśmienitego trenera, na koncie ma m.in. trzy zwycięstwa w Lidze Mistrzów, cztery tytuły mistrza Włoch i cztery klubowe mistrzostwa świata. W reprezentacji prowadził tylko swoich rodaków. W 2012 r. wywalczył z Bułgarią awans na igrzyska do Londynu, ale odszedł jeszcze przed turniejem finałowym po konflikcie z krajową federacją.

De Giorgi ma 55 lat i od ubiegłego roku pracuje w Polsce. W debiucie zdobył z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle mistrzostwo ligi. Wcześniej z sukcesami prowadził kluby w ojczyźnie, był też znakomitym rozgrywającym. Jego kontrakt z kędzierzynianami obowiązywać ma jeszcze przez rok.

Stephane Antiga nadal trenerem?

- Za rok mamy mistrzostwa Europy, tam będziemy chcieli zmazać wszystkie plamy. Nie mogę już teraz powiedzieć czy trenerem w ME będzie Stephane Antiga, bo kontrakt się kończy, będziemy rozmawiać. Nie wiem, do kiedy dokładnie jest kontrakt, nie ja go podpisywałem - powiedział po igrzyskach prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk.

Najpiękniejsze kobiety igrzysk olimpijskich w Rio. Będziemy tęsknić! Nie tylko za Polkami [ZDJĘCIA]

Czy Antiga powinien nadal być trenerem Polaków?
Więcej o:
Copyright © Agora SA