Final Six Ligi Światowej. Polska - Francja 3:2. Środkiem do celu, Kłos i Bieniek najlepsi [OCENY]

Karol Kłos i Mateusz Bieniek dominowali na środku siatki, będąc najlepszymi zawodnikami Polski w wygranym 3:2 meczu z Francją w pierwszym dniu turnieju Final Six Ligi Światowej w Krakowie. W czwartek o godz. 20.30 gramy z Serbią. Relacja na żywo w Sport.pl

Obserwuj @LukaszJachimiak

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY:

Grzegorz Łomacz: 4+

Nieźle, ale bez fajerwerków. Przy gorszym przyjęciu z kłopotami, ale trzeba zaznaczyć, że jego kolegom zdarzało się atakować źle i wtedy, kiedy dawał im piłki na pojedynczy blok.

Fabian Drzyzga: bez oceny

Grał zbyt krótko.

ATAKUJĄCY:

Dawid Konarski: 5

Na treningach był lepszy od Bartosza Kurka, a wychodząc w "szóstce" na pewno spisał się na miarę oczekiwań. Zdobył najwięcej punktów w drużynie - 20. W ataku bardzo dobrze, 17/31 (55 proc. skuteczności), do tego trzy bloki. Do poprawy serwis.

Bartosz Kurek: bez oceny

Grał zbyt krótko.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: 2

Dwa punkty, oba blokiem. W ataku bez punktu, mimo pięciu prób. Bez punktu też na zagrywce, zmieniony w drugim secie przez Mateusza Bieńka.

Karol Kłos: 5+

Znakomity w ataku - skończył 11 z 12 piłek. Do tego dwa bloki. Szkoda, że bez punktu na zagrywce, ale i tak bardzo, bardzo dobry mecz. Trzymał poziom od początku, nawet kiedy koledzy zawodzili, on robił swoje.

Mateusz Bieniek: 5

W ataku 3/5, w bloku bez punktu, za to trzy asy serwisowe. Bardzo pomógł Kłosowi rządzić na środku siatki.

Marcin Możdżonek: bez oceny

Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 3-

Kapitan bardzo słabo atakował, skończył zaledwie pięć z 19 piłek (26 proc.). Jeden punkt blokiem, bez asa serwisowego. Obron osiem, w przyjęciu dwa błędy, perfekcyjnie odebrał osiem z 16 zagrywek. Widać u niego przerwę w grze.

Rafał Buszek: 4

W ataku odrobinę za słabo - 8/18 (44 proc.) i jeden as. Aż 15 obron. W przyjęciu dwa błędy, 11 z 23 odbiorów perfekcyjnych.

Mateusz Mika: 5-

W ataku 11/22, do tego jeden punktowy blok, bez asa serwisowego. Jeden błąd w przyjęciu, aż 10 z 16 zagrywek odebrał perfekcyjnie, miał sześć obron. W sumie kluczowy zawodnik, jego wejście bardzo wyraźnie podniosło jakość naszej ofensywy, a i w defensywie pomógł.

Bartosz Bednorz: bez oceny

Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 4

Obron 17, najwięcej w naszym zespole, ale mniej od najlepszych Francuzów - Ngapetha (23) i Grebennikova (22). Trzy razy ustrzelony zagrywką, perfekcyjnie odebrał 13 z 26 serwisów.

Damian Wojtaszek: bez oceny

Nie zagrał.

Facet, który od auta woli hulajnogę, dwaj miłośnicy Harry'ego Pottera i fan Jana Matejki [SYLWETKI SIATKARZY]

Więcej o: