Siatkówka. Rosja zostanie zdyskwalifikowana? Jej siatkarz przyłapany na dopingu

Przyjmujący reprezentacji Rosji Aleksander Markin został przyłapany na stosowaniu dopingu podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich.

W ciele Markina wykryto meldonium, czyli ten sam środek, za który zawieszona została Maria Szarapowa.

Kontrola antydopingowa Markina została przeprowadzona po meczu półfinałowym i finałowym kwalifkacyjnego turnieju w Berlinie. Rosjanie w finale pokonali Francję 3:1.

Francuzi liczą na walkowera, bo według przepisów światowej federacji drużyna, w której występował zawodnik po przyjęciu niedozwolonych środków może zostać ukarana walkowerem lub dyskwalifikacją. - Na razie myślimy o przygotowaniach do turnieju w Tokio, ale jeżeli dobra wiadomość nastąpiłaby wcześniej, tym lepiej - powiedział trener Francji Laurent Tillie Le Quipe.

Sprawa Markina zostanie rozpatrzona 19 kwietnia.

Lista rosyjskich sportowców na dopingu jest coraz dłuższa. W środę na stosowaniu niedozwolonego specyfiku meldonium złapano rywalizującą w short tracku Jekaterinę Konstantinową, a wcześniej łyżwiarkę figurową Jekaterinę Bobrową, ciężarowca Aleksieja Łowczewa, kolarza Eduarda Worganowa i startującego w short tracku Siemiona Jelistratowa.

Zobacz wideo

Miliarderzy w sporcie. Założymy się, że się zdziwisz?

Więcej o: