Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy do Rio 2016. Polska - Belgia 3:0. Kapita(l)n(y) Kubiak, szalony Wojtaszek [OCENY]

Spokój i skuteczna gra kapitana Polaków Michała Kubiaka dała Polakom zwycięstwo nad Belgami w drugim pojedynku turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio, który odbywa się w Berlinie. Dobre spotkanie zaliczyli także Karol Kłos i Damian Wojtaszek.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY

Grzegorz Łomacz: 4+ Znów dobry mecz naszego rozgrywającego. Nie grał już może tak błyskotliwie jak z Serbami, ale nadal spokojnie i dokładnie prowadził grę Polaków, choć zdarzały mu się też nieporozumienia z kolegami. Inna sprawa, że ci w ataku potrafili nie skończyć nawet dobrze wystawionych piłek.

Fabian Drzyzga: bez oceny Grał zbyt krótko.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 4+ W ataku Kurek zagrał podobnie jak z Serbami, był pewnym punktem naszego zespołu. W pierwszej partii miał blisko 80-procentową skuteczność, w drugiej zaczął popełniać błędy, ale w kluczowych momentach znów zagrał skutecznie. Miał natomiast problemy z trafieniem zagrywką.

Dawid Konarski: bez oceny Grał zbyt krótko.

ŚRODKOWI:

Mateusz Bieniek: 3 To nie był jego dzień. W pierwszym secie miał problemy ze skończeniem ataków, w połowie drugiego wylądował na ławce, a za niego wszedł Marcin Możdżonek. Wrócił, ale znów musiał ustąpić miejsca bardziej doświadczonemu koledze.

Karol Kłos: 5+ Mecz z Serbią może nie był najlepszy w jego wykonaniu, ale z Belgami środkowy PGE Skry Bełchatów zagrał koncertowo. Skutecznie zbijał, punktował blokiem, a swoją zagrywką gnębił rywali. I co najważniejsze włączył to wszystko także w końcówce drugiego seta, granego na przewagi.

Marcin Możdżonek: 4+ Nie było tym razem spektakularnych obron jak w pierwszym meczu, ale Możdżonek po wejściu na boisko swoje zrobił. Poprawił grę na siatce, co pozwoliło Polakom zaliczyć kilka bloków i wyprowadzić skuteczne kontry. Sam kilka razy zastopował ataki rywali.

Andrzej Wrona: bez oceny Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 6 Po kontuzji, z którą niedawno zmagał się kapitan polskiej reprezentacji nie ma już chyba śladu. Kubiak był w czwartek filarem kadry i to w każdym elemencie. Pewny w przyjęciu, niezwykle skuteczny w ataku. Do tego jak zwykle dobry duch drużyny!

Rafał Buszek: 4 Buszek udanie zastąpił Mateusza Mikę, choć momentami miał problemy w przyjęciu i w ataku. Ale to przy jego zagrywkach w końcówce drugiej partii Polacy doszli rywali, a później wygrali tego seta. Właśnie zagrywka była najmocniejszym punktem przyjmującego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Mateusz Mika: bez oceny Nie zagrał.

Wojciech Żaliński: bez oceny Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 5+ Znakomity w przyjęciu, niemal perfekcyjny. Bardzo dobrze wywiązał się ze swojej roli, zaliczając kolejny dobry występ.

Damian Wojtaszek: 5+ Uwijał się w obronie jak w ukropie. Znakomicie czytał grę i wielokrotnie podbijał nawet najsilniejsze ataki rywali. Dzięki niemu Polacy wyprowadzili sporo kontr, które atakujący zamienili na punkty.

Europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio odbywa się w Berlinie od wtorku do niedzieli. Polacy rywalizują w grupie A i do rozegrania mają jeszcze spotkanie z Niemcami (piątek, godz. 20), które zdecyduje o tym, która z tych drużyn wygra grupę. Do półfinałów awansują dwie pierwsze drużyny z obu grup. Bilety na igrzyska wywalczą tylko zwycięzcy berlińskiego turnieju. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca o kwalifikację olimpijską będą jeszcze walczyć w majowym turnieju interkontynentalnym w Japonii.

Zobacz wideo

Facet, który od auta woli hulajnogę, dwaj miłośnicy Harry'ego Pottera i fan Jana Matejki [SYLWETKI SIATKARZY]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.