Rio 2016. Siatkarze zagrają o igrzyska bez Pawła Zagumnego

Trener reprezentacji siatkarzy Stephane Antiga powołał zawodników na zgrupowanie przed europejskimi kwalifikacjami olimpijskimi w Berlinie. W gronie 17 graczy brakuje doświadczonego rozgrywającego Pawła Zagumnego.

Zgrupowanie rozpocznie się 21 grudnia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Pierwsza część przygotowań potrwa do 23 grudnia. Ponownie w Spale kadra spotka się drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia, skąd 2 stycznia wyruszy do Berlina.

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował także, że Michał Kubiak dołączy do reprezentacji w drugiej części przygotować, czyli od 26 grudnia.

W składzie zabrakło ostatecznie Zagumnego, który był w szerokiej kadrze, ale wolał ustąpić miejsca młodszym: Fabianowi Drzyzdze i Grzegorzowi Łomaczowi.

Turniej rozegrany zostanie w Berlinie, w terminie 5 - 10 stycznia. Polacy zagrają w grupie kolejno z Serbią, Belgią i Niemcami. Na igrzyska zakwalifikuje się tylko zwycięzca turnieju, dwie kolejne drużyny zakwalifikują się do turnieju interkontynentalnego, który będzie ostatnią szansą na wygranie przepustki na turniej.

Skład Polaków:

Mateusz Bieniek, Grzegorz Bociek, Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Grzegorz Łomacz, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek (libero), Andrzej Wrona, Paweł Zatorski (libero), Wojciech Żaliński

Siatkarki SK Legionovia Legionowo w niesamowitej sesji! [ZDJĘCIA]

Czy polscy siatkarze zagrają na igrzyskach w Rio?
Więcej o: