ME siatkarzy 2015. Skandal! Ngapeth ofiarą rasistowskiego incydentu po meczu z Serbią

Po środowym zwycięstwie Francuzów nad Serbami 3:1 (25:22, 25:23, 14:25, 25:20) gwiazda reprezentacji Francji, Earvin Ngapeth otrzymał kilka obraźliwych wiadomości od jednego z rozgoryczonych po porażce kibiców serbskich. Niektóre z nich miały charakter rasistowski.

Earvin Ngapeth po środowym meczu był jednym z bohaterów Francji. Nie był najbardziej efektywnym zawodnikiem, ale na pewno najbardziej walecznym. Po zwycięstwie nad reprezentacją Serbii w ćwierćfinale mistrzostw Europy otrzymał bardzo niemiłe wiadomości od jednego z kibiców Serbii.

"Pie***** twoją czarną rodzinę, czarna małpo"- to jeden z ohydnych komunikatów, jaki otrzymał siatkarz reprezentacji Francji.

Zawodnik na Facebooku już wydał specjalne oświadczenie, w którym odniósł się do tego niemiłego wydarzenia: - "Jestem wstrząśnięty! Po naszym zwycięstwie nad Serbią otrzymałem obraźliwą wiadomość. Jestem pół-Kameruńczykiem, pół-Francuzem i jestem z tego dumny. Nigdy nie przestanę nosić niebieskich barw z dumą i honorem. Po tym meczu chciałem pokazać Wam momenty szczęścia i radości, ale dzisiejszego wieczoru nie jestem w stanie. Ten incydent jest zbyt poważny i pragnę podkreślić jak poważnym problemem jest rasizm. Jestem jednym z zawodników o afrykańskich korzeniach i będę walczyć do upadłego".

Francuzi w półfinale zmierzą się Bułgarią, która w ćwierćfinale wyeliminowała Niemców.

Zobacz wideo
Więcej o: