ME siatkarzy 2015. Ćwierćfinał Polska - Słowenia 2:3. Tylko Kubiak i Zatorski [OCENY]

W zespole mistrzów świata nie znalazł się zawodnik, który zasłużyłby na pochwały po przegranym 2:3 (17:25, 19:25, 25:23, 25:19, 14:16) ćwierćfinale mistrzostw Europy ze Słowenią. W starciu z 39. zespołem światowego rankingu FIVB podopieczni Stephane'a Antigi wypadli bardzo słabo

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY

Fabian Drzyzga: 2+

Mnóstwo złych wyborów (jak grał z Kurkiem, to tylko z nim, jak go wyłączył z ataku, to znowu na zbyt długo), dużo wystaw niedokładnych, plus za zagrywkę. Był na niej najlepszy w drużynie, zdobył trzy punkty i jeszcze kilka razy utrudnił życie Słoweńcom.

Grzegorz Łomacz: 2

Dał zmianę Drzyzdze, ale radził sobie jeszcze gorzej, dlatego Stephane Antiga wrócił do swojego pierwszego wyboru.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 2

Dwa asy, dwa bloki, ale w ataku bardzo słabo. Z trudnymi piłkami sobie nie radził, nieźle wystawione też psuł czasem w zadziwiający sposób, np. ślizgając się w momencie wyskoku. 16/43 (37 proc.) i aż siedem błędów.

Dawid Konarski: bez oceny

Grał zbyt krótko.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: bez oceny

Grał zbyt krótko.

Mateusz Bieniek: 3-

W ataku 3/5, ale blok tylko jeden, zagrywka też gorsza niż zazwyczaj - jeden as i trzy błędy.

Karol Kłos: 3-

W ataku słabo, bo choć bez błędu, to Słoweńcy zatrzymywali go wyblokiem i podbijali, stąd tylko 14-procentowa skuteczność (1/7). Bardzo dobry na zagrywce, jego kąśliwe floaty sprawiały rywalowi problem, dwa okazały się asami. Najlepszy w bloku, zdobył nim cztery punkty.

Marcin Możdżonek: bez oceny

Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Mateusz Mika: 2-

W samym pierwszym secie ustrzelony zagrywką trzy, a w sumie w meczu - aż siedem razy. Przyjmował bardzo źle, atakował również słabo - z 38-procentową skutecznością (11/29). Na plus można mu policzyć dwa asy serwisowe.

Michał Kubiak: 3

Jeden as, trzy bloki, dwa razy ustrzelony zagrywką, atak w kratkę - 48 proc. Skuteczności (16/33). Za dużo błędów, ale w drugim secie to on ciągnął drużynę, gdyby Polska wygrała, pewnie byłby bohaterem.

Rafał Buszek: 3-

Nie grał zbyt długo i może szkoda, że dostał mało piłek w ataku, bo z trzech skończył dwie. W przyjęciu popełnił jeden błąd, choć trudno uznać, że odbierał zagrywki dobrze, skoro miał tylko 15 proc. perfekcyjnego odbioru.

Artur Szalpuk: bez oceny

Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 3+

Aż cztery razy ustrzelony zagrywką, ale w obronie szalał tak, że przy trochę lepszym ataku mecz mógł być wygrany. Niestety, im trudniejszą piłkę podbił, tym gorszy użytek robił z niej za chwilę któryś z jego kolegów.

Piotr Gacek: bez oceny

Nie zagrał.

Obserwuj @LukaszJachimiak

Polacy zdruzgotani po odpadnięciu z mistrzostw Europy [ZDJĘCIA]

Czy siatkarze pojadą na igrzyska do Rio?
Więcej o: