ME siatkarzy. Aleksiej Spiridonow kpi z Polaków po ich ćwierćfinałowej porażce

Siatkarz Aleksiej Spiridonow znowu szydzi z Polaków. Po ćwierćfinałowej porażce biało-czerwonych w meczu ze Słowenią Rosjanin napisał na Twitterze: "Kocham Poland. Super match", po czym dodał zdjęcie z komentarzem "Polska, Puchar Europy wygląda tak".

Kontrowersyjny Rosjanin, który już niejeden raz prowokował Polaków, nie czekał długo, aby zakpić z biało-czerwonych po niespodziewanym odpadnięciu z siatkarskich mistrzostw Europy. Natychmiast ćwierknął: "Kocham Poland. Super match", uzupełniając wpis o emoji z roześmianymi, płaczącymi ze śmiechu buziami i klaskaniem.

Chwilę później dorzucił status: "Polska, Puchar Europy wygląda tak". Wstawił też swoje nagie zdjęcie z pucharem zdobytym dwa lata temu na poprzednich mistrzostwach.

Rosjanie przegrali wieczorny półfinał z Włochami 0:3.

"Polacy to zgniły naród"

To nie pierwszy wybryk siatkarza, który szczególnie upodobał sobie konfrontacje z Polakami. Podczas wygranych przez biało-czerwonych, rozgrywanych w Polsce ubiegłorocznych mistrzostw świata Spiridonow "rozstrzelał" polskich kibiców, użył obraźliwego określenia na nasz naród i opluł kibica .

- Zawsze uważałem, że Polacy to normalni ludzie. Kiedy przyjeżdżałem tu z klubem, nie było żadnych problemów. Na mistrzostwach światach zdałem sobie sprawę, że to zgniły naród - powiedział później w wywiadzie rosyjski przyjmujący.

Dziennikarz Sport.pl i "Gazety Wyborczej" Jarosław Bińczyk zwraca uwagę na to, że nie wszyscy Rosjanie tak sądzą i nie powinniśmy zaogniać sytuacji między zwykłymi ludźmi:

Zobacz wideo

Czy rozpoznasz siatkarzyreprezentacji Polski? [QUIZ]

Czy siatkarze pojadą na igrzyska do Rio?
Więcej o: