ME siatkarzy 2015. Mika: ten sezon jest buraczany

- Nie umiem powiedzieć, dlaczego było źle, nie chcę tłumaczyć drużyny, nie wiem jak - mówi Mateusz Mika po porażce Polski ze Słowenią 2:3 w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy w Sofii. - Ten sezon jest buraczany, cały - mówi podłamany zawodnik

Łukasz Jachimiak: Co się z wami stało, że przegraliście ze Słowenią? Co się działo szczególnie w pierwszych dwóch setach, w których wszyscy popełnialiście straszne błędy?

Matuesz Mika: Nie wiem, dlaczego nie zagraliśmy nawet części tego, czego od siebie oczekujemy. Nie umiem powiedzieć, dlaczego było źle. Nie chcę tłumaczyć drużyny, nie wiem jak.

Słowenia zagrała inaczej niż w fazie grupowej, w której przegrała z wami 1:3? W Sofii była lepsza niż w Warnie, czy to wy byliście dużo słabsi?

- Sami sobie jesteśmy winni. Oni zbyt wiele w swojej grze nie zmienili. Oczywiście zagrali dobrze, ale gdybyśmy i my zagrali dobrze, to teraz bylibyśmy w półfinale. A tak każdy z nas będzie się znowu zastanawiał, co w której akcji zrobił źle, a niestety wiele rzeczy zrobiliśmy źle, każdy z nas zagrał słabo. Teraz będziemy myśleć, że jedna inaczej rozegrana piłka mogła jeszcze nas uratować, minie trochę czasu, zanim skoncentrujemy się na następnych celach.

Wy wiecie i my wiemy, że najważniejsze są kwalifikacje do igrzysk, ale po porażce w Pucharze Świata i teraz tej w mistrzostwach Europy w styczniu do Berlina nie pojedziecie w dobrych nastrojach.

- Taki jest nasz los. Nie zakwalifikowaliśmy się do igrzysk z Pucharu Świata, jesteśmy zmęczeni i tak dalej, i tak dalej. W styczniu bez względu na wszystko będziemy musieli walczyć.

Czyli sezon z wieloma niezłymi meczami, ale z przegranymi najważniejszymi was nie rozbije?

- Ten sezon jest buraczany. Cały. Ligę Światową mogliśmy wygrać, a zajęliśmy czwarte miejsce, w Pucharze Świata zamiast złota i kwalifikacji do Rio dostaliśmy buraka, czyli brązowy medal, a na mistrzostwach Europy nawet na takiego buraka nie zasłużyliśmy.

Zobacz wideo

Czy rozpoznasz siatkarzyreprezentacji Polski? [QUIZ]

Czy siatkarze pojadą na igrzyska do Rio?
Więcej o: