ME siatkarzy. Kto na drodze Polski? Słowenia, a później Rosja lub Włochy

Siatkarze reprezentacji Polski poznali dziś rywala w ćwierćfinale mistrzostw Europy, które odbywają się w Bułgarii i we Włoszech. O półfinał Polacy zagrają ze Słowenią, którą już raz ograli w tym turnieju. A później czekają Włosi lub Rosjanie. Relacja Z Czuba i na żywo z ćwierćfinału w środę o 16.45 w Sport.pl.

Wtorkowe baraże sensacji nie przyniosły, choć w jednym starciu niewiele brakowało, a faworyzowani Serbowie przedwcześnie pożegnaliby się z turniejem. Przegrywali już 0:2 z niżej notowaną Estonią, ale mieli w swoich szeregach Aleksandra Atanasijevicia. Jeden z najlepszych atakujących na świecie niemal w pojedynkę wygrał trzy pozostałe sety, wykorzystując też nieco mniejsze doświadczenie rywali. Tym samym dał Serbom awans do najlepszej ósemki turnieju.

Swoje spotkania pewnie wygrywali natomiast Włosi (pokonali 3:0 Finlandię), Niemcy (3:0 z Belgią) i Słoweńcy (3:0 z Holandią). W dwóch ostatnich parach triumfowały zespoły, które do baraży awansowały z trzeciego miejsca, ale trudno było nazwać je słabszymi od rywali. Co zresztą udowodniły na boisku.

Teraz w mistrzostwach Europy zostało już tylko osiem drużyn, a w środę wieczorem na placu boju pozostanie już tylko najlepsza czwórka. Polacy w walce o półfinał zmierzą się ze Słowenią, którą pokonali w sobotę, w meczu grupowym 3:1. W drugim secie Słoweńcy poradzili sobie z naszą reprezentacją, a w trzecim postawili wysokie wymagania. Dopiero czwarta partia była w pełni kontrolowana przez biało-czerwonych. W środę nasi siatkarze będą musieli od początku do końca zachować pełną koncentrację. Porażka bowiem na tym etapie eliminuje już z dalszych gier. Początek spotkania o godz. 16.45.

Co po Słowenii?

Jeśli jednak Polacy przejdą rywali w ćwierćfinale, o finał zagrają z Rosją lub Włochami, czyli z niedawnymi rywalami w Pucharze Świata. W Japonii biało-czerwoni ograli Rosjan, ale z Włochami przegrali, w dodatku w decydującym o kwalifikacji do igrzysk olimpijskich meczu. Być może otworzy się więc szansa na rewanż. Chyba że wcześniej na Włochach rewanż wezmą Rosjanie, którzy w Pucharze Świata także przegrali ze współgospodarzami mistrzostw Europy. Tak czy inaczej ćwierćfinał pomiędzy Rosją i Włochami (początek o godz. 20.30) zapowiada się niezwykle ciekawie.

Kto do czwórki?

W pozostałych dwóch parach ćwierćfinałowych zmierzą się Bułgarzy i Niemcy, a także Francuzi i wspomniani wcześniej Serbowie. Gospodarze turnieju po raz drugi w tym turnieju zagrają z reprezentacją Niemiec. Bułgarzy wygrali na otwarcie turnieju 3:0, a Niemcy później nie za bardzo chcieli wygrać z Holandią, by zająć drugie miejsce w grupie. Woleli trzecią pozycję i... okazję do rewanżu na Bułgarach właśnie w ćwierćfinale. Początek spotkania o godz. 19.45.

Zwycięzca z tej pary zagra z Francją lub Serbią (początek o godz. 17.30). W tej parze faworytem będą zwycięzcy Ligi Światowej z tego sezonu Francuzi, którzy po niezwykle emocjonującym meczu pokonali w grupie Włochów 3:2. Trójkolorowi powinni zameldować się w półfinale, tym bardziej że wtorkowa forma Serbów nie pozwala jej kibicom patrzeć optymistycznie na dalsze mecze w tym turnieju.

Czy rozpoznasz siatkarzy reprezentacji Polski? [QUIZ]

Czy Polacy zdobędą tytuł mistrzów Europy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.