ME siatkarzy 2015. Polska - Białoruś 3:0. Popis środkowych, Kłos i Możdżonek najlepsi [OCENY]

Polska pokonała Białoruś 3:1 (25:13, 25:19, 25:17) w swym ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy. Mistrzowie świata byli o kilka klas lepsi od najsłabszego zespołu w turnieju, mimo że trener Stephane Antiga nie wystawił najlepszego składu. Na najwyższe oceny zasłużyli środkowi Karol Kłos i Marcin Możdżonek

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY

Fabian Drzyzga: 5

Bez większych błędów, po prostu zaliczył dobry trening przed następnymi meczami.

Grzegorz Łomacz: 4+

Również poprawnie, choć nie tak pewnie jak Drzyzga.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: bez oceny

Grał zbyt krótko

Dawid Konarski: 4

Dwa bloki, jeden as, w ataku niezłe 53 proc. skuteczności, ale z takim rywalem powinien mieć jeszcze trochę wyższy wynik.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: 5-

Skończył to, co dostał, zdobywając dwa punkty atakiem. Do tego blok i dwa asy. Grał krótko, ale dobrze, że wrócił po kontuzji pleców.

Mateusz Bieniek: bez oceny

Nie zagrał.

Karol Kłos: 5+

Niedoszły kapitan zmagający się przez większość sezonu reprezentacyjnego z kontuzją kolan rozegrał kolejny mecz i spisał się bardzo dobrze. W ataku 5/7 (71 proc.), zdecydowanie najlepszy w bloku (cztery punkty), wiele dobrych zagrywek, jeden as.

Marcin Możdżonek: 5

Bywało, że nawet nie skakał do bloku, a i tak zatrzymywał rywali. Czasem Antiga aż nie mógł powstrzymać śmiechu. Niby bezpośrednio blokiem zdobył tylko jeden punkt, ale dzięki jego wielu wyblokom mieliśmy kontry. W ataku 6/7 (86 proc.), do tego jeden as i ani jednego błędu na zagrywce.

PRZYJMUJĄCY:

Mateusz Mika: bez oceny

Nie zagrał.

Michał Kubiak: 4

W ataku 2/4, jedna z czterech zagrywek przyjęta źle, dwa asy serwisowe. Nie do zapamiętania, ale przecież nie w takich meczach Kubiak ma błyszczeć.

Rafał Buszek: 5

Pewny w ataku (6/9 - 67 proc.), z bardzo dobrą zagrywką (dwa asy, bez błędu) i najbardziej zapracowany w przyjęciu, gdzie jednak dwa razy dał się ustrzelić. Ale pozytywnie odebrał 58 proc. serwisów.

Artur Szalpuk: 3+

W przyjęciu najsłabszy (jeden błąd, tylko 14 proc. pozytywnego odbioru), w ataku nierówno - 4/9, 44 proc. Niestety, najgorszy w drużynie.

LIBERO:

Paweł Zatorski: bez oceny

Grał zbyt krótko.

Piotr Gacek: 4

Nieźle w obronie, jeden błąd w przyjęciu, 56 proc. zagrywek odebranych pozytywnie, ale tylko 11 proc. perfekcyjnie.

Obserwuj @LukaszJachimiak

Czy Polscy siatkarze staną na podium ME 2015?
Więcej o: