ME siatkarzy 2015. Polska - Słowenia 3:1. Mika trzyma poziom [OCENY]

Mateusz Mika był najlepszy w meczu Polski z Belgią, a formę zaprezentowaną w piątek zachował na sobotnie spotkanie ze Słowenią, które Polska wygrała 3:1. (25:21, 28:30, 28:26, 25:13). W niedzielę mistrzowie świata niemal na pewno zapewnią sobie pierwsze miejsce w grupie C mistrzostw Europy i awansują do ćwierćfinału. Relacja na żywo z meczu z Białorusią o godz. 17.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY

Fabian Drzyzga: 4- Znów zdecydowanie za mało współpracy ze środkowymi (pierwszą piłkę Karolowi Kłosowi wystawił dopiero w trzecim secie!) i kilka grubych błędów, jak wrzucenie Mateusza Miki w antenkę w akcji kończącej drugiego seta. Plus za udane, naprawdę zaskakujące kiwki oraz za znowu niezłą zagrywkę. Ale ciągle jest niestabilny.

Grzegorz Łomacz: 3+ Wszedł przy 3:2 dla Słowenii w drugim secie i grał tylko do połowy tej partii, bo nie potrafił rozgrywać lepiej niż Drzyzga.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 4 Pięć bloków, trzy asy, ale w ataku za dużo pomyłek, skuteczność zbyt niska - 44 proc. (12/27). To nie jest Kurek w najlepszym wydaniu. Stać go na dużo więcej.

Dawid Konarski: bez oceny Grał zbyt krótko.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: bez oceny Nie zagrał.

Mateusz Bieniek: 4- Jak zwykle świetny na zagrywce - zanotował cztery asy. Ale dwa punkty w bloku to za mało, a trzy punkty z 11 ataków to zdecydowanie za mało.

Karol Kłos: 4- W ataku dostał tylko trzy piłki, zdobył jeden punkt. Postawił trzy bloki, dodał jednego asa i jeszcze kilka dobrych, wygrywających zagrywek. Zdarzyło mu się przyjąć dwa serwisy, oba dobrze.

Marcin Możdżonek: bez oceny Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Mateusz Mika: 5 Dużo przyjmował (23 razy, popełnił dwa błędy), dużo atakował - w większości dobrze i bardzo dobrze, miał 62 proc. skuteczności (16/26). Momentami zachwycał. I w ataku, prezentując wspaniałą technikę, i w polu serwisowym, gdzie zanotował dwa asy.

Michał Kubiak: 3+ Aż cztery razy ustrzelony zagrywką, w ataku w kratkę - raz sprytnie, inteligentnie, raz na siłę, w trybuny, bo Słoweńcy chowali ręce. W sumie w ofensywie 50-procentowa skuteczność (12/24), do tego jeden as i bez bloku.

Rafał Buszek: bez oceny Grał zbyt krótko.

Artur Szalpuk: bez oceny Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 4+

73 proc. pozytywnego przyjęcia, bez błędu w 15 odbiorach zagrywki. W obronie jak zawsze solidny.

Piotr Gacek: bez oceny Nie zagrał.