Mistrzostwa Europy w siatkówce. Polacy punkt od wygrania grupy

Siatkarska reprezentacja Polski pokonała w sobotę Słowenię 3:1 w drugim spotkaniu grupowym podczas mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Bułgarii i we Włoszech. Dzięki temu praktycznie zapewniła sobie wygranie grupy. W niedzielę Polacy muszą tylko zdobyć minimum punkt z najsłabszą Białorusią. Początek meczu o godz. 17. Relacja na żywo na Sport.pl.

Polacy po dwóch dniach mistrzostw mają komplet sześciu punktów na koncie, ale to nie oznacza jeszcze wygrania grupy C. Co prawda tylko kataklizm mógłby ich tego pozbawić, ale jednak z radością z awansu do ćwierćfinałów trzeba się powstrzymać do niedzielnego wieczoru. Podopieczni Stephana Antigi, w niedzielę o godz. 17 zmierzą się z najsłabszą w grupie Białorusią, która nie wygrała dotąd nawet seta. A nasi siatkarze muszą wygrać co najmniej dwa, by zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie, nie oglądając się na wynik starcia Belgii ze Słowenią. Białorusini jednak nie powinni teoretycznie postawić się naszym siatkarzom. Nawet jeśli ci wystąpiliby w mocno rezerwowym składzie.

Reprezentacja Polski może jednak wygrać grupę i znaleźć się w ćwierćfinale jeszcze przed spotkaniem z Białorusią. Wystarczy, że w starciu Belgii ze Słowenią dojdzie do tie-breaka. Po dwóch spotkaniach obie te reprezentacje mają po trzy punkty na swoim koncie. Po tie-breaku, jedna z nich będzie miała najwyżej pięć punktów, o jeden mniej niż obecnie mają Polacy, druga tylko cztery. Jeśli jednak któryś z zespołów wygra za trzy punkty, wtedy trzeba będzie jednak na boisku postawić "kropkę nad i".

A walczyć jest o co. Zwycięzca grupy zagra od razu w środowym ćwierćfinale. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca zagrają w barażach o prawo gry w ćwierćfinale. Jeśli Polacy wygrają grupę, będą czekać na rywala, którym będzie albo trzeci zespół z ich grupy, albo drugi z grupy A, gdzie grają Bułgarzy, Holendrzy, Niemcy i Czesi, a w której wszystko jeszcze jest możliwe. O tym, kto wygra tę grupę, a kto zajmie drugie miejsce, zadecyduje bezpośrednie starcie gospodarzy, Bułgarów, z Holandią.

Facet, który od auta woli hulajnogę, dwaj miłośnicy Harry'ego Pottera i fan Jana Matejki [SYLWETKI SIATKARZY]

Więcej o: