Puchar Świata 2015. Jak jeszcze Polacy mogą zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie?

Polscy siatkarze przegrali ostatni mecz Pucharu Świata z Włochami 3:1. Po tym jak Amerykanie pokonali Argentyńczyków w ostatnim meczu Pucharu Świata, stało się jasne, że w ten sposób na igrzyska olimpijskie nie awansujemy. Wyjaśniamy, gdzie Polacy mogą jeszcze szukać na to szansy.

Nasza reprezentacja awans na igrzyska teoretycznie mogła wywalczyć jeszcze w środę. Niestety, USA pewnie pokonały Argentynę 3:1 i tym samym okazały się najlepsze w całym Pucharze Świata. Nam pozostało trzecie miejsce, niedające awansu na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Polscy siatkarze awansu muszą szukać gdzie indziej. Najbliższa okazja to eliminacje strefy europejskiej, które odbędą się w styczniu 2016 r. w Berlinie. W turnieju weźmie udział osiem drużyn, w tym m.in. takie mocne reprezentacje jak Francja, Rosja, Niemcy czy Serbia. Bezpośredni awans na igrzyska wywalczy jednak tylko zwycięzca. Zespoły, które zajmą drugie i trzecie miejsce, o igrzyska powalczą w maju w turnieju interkontynentalnym, z którego trzy najlepsze zespoły oraz najlepszy zespół azjatycki zagrają na igrzyskach w Rio.

Początek eliminacji europejskich 5 stycznia.

Siatkarski Puchar Świata pełen absurdów. O co chodzi Japończykom? [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo
Czy polscy siatkarze zagrają na Igrzyskach Olimpijskich w Rio?
Więcej o: