Puchar Świata. USA - Rosja. Amerykanie bez kłopotu ograli Rosję

Siatkarze Stanów Zjednoczonych nie mieli problemów z Rosjanami i ograli ich bez straty seta w przedostatniej kolejce Pucharu Świata.

Ekipa Władymira Alekno najmocniej postraszyła Amerykanów w drugim secie, przegranym dopiero na przewagi 24:26. Trzeci set, w którym Rosjanie ugrali tylko 19 punktów, był formalnością.

Dzięki wygranej Amerykanie pozostają w grze o awans na igrzyska. W Pucharze Świata przegrali tylko jeden mecz i zajmują drugie miejsce w tabeli. Pierwsza jest Polska, trzecie są Włochy. To właśnie te trzy reprezentacje rozstrzygną między sobą, kto już teraz zakwalifikuje się do Rio. Awansują dwa najlepsze zespoły Pucharu.

Co zwycięstwo Amerykanów z Rosją oznacza dla Polski? Gdyby wygrali Rosjanie, zespół Stephane'a Antigi miałby już pewny awans. Ich porażka oznacza, że wszystko rozstrzygnie się w ostatniej rundzie spotkań. By uzyskać olimpijską kwalifikację, Polacy muszą z Włochami wygrać bądź minimalnie przegrać (2:3). Początek 3.30.

Czy Polacy wygrają siatkarski Puchar Świata?