Puchar Świata siatkarzy 2015. Polska - Japonia 3:1. Drzyzga najlepszy, Kubiak znów najważniejszy [OCENY]

Fabian Drzyzga rozegrał mecz na miarę tych, jakie notował w ubiegłorocznych mistrzostwach świata, a Michał Kubiak kolejny raz pokazał, jak wspaniałym jest kapitanem. To ci zawodnicy byli bohaterami wygranego przez Polskę 3:1 (24:26, 27:25, 25:21, 25:19) spotkania z Japonią w 10. kolejce Pucharu Świata. W środę o godz. 3.30 ostatni mecz - z Włochami. Do awansu na igrzyska w Rio wystarczą nam dwa wygrane sety.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY

Fabian Drzyzga: 6 Znakomity mecz naszego rozgrywającego. Według statystyk dograł kolegom 10,75 idealnej piłki w każdym secie, nie popełnił żadnego poważnego błędu. Świetnie współpracował ze środkowymi, był najlepszy na zagrywce, posłał cztery asy, serwował aż 25 razy, dzięki czemu zespół odrabiał straty albo budował przewagi.

Grzegorz Łomacz: bez oceny Grał zbyt krótko.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 5- Miał trudny moment, musiał złapać oddech, ale w sumie skuteczny (15/26 - 57 proc.), do tego przydatny w bloku (dwa punkty) i na zagrywce (jeden as).

Dawid Konarski: bez oceny Grał zbyt krótko.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: 5 Dwa asy, trzy bloki, 7/13 w ataku. Szkoda, że ofensywną statystykę trochę sobie zepsuł w końcówce, ale długo był bardzo pewny, zdobywał ważne punkty.

Mateusz Bieniek: 5

W ataku 9/12, w bloku jeden punkt, jeden as i kilka innych bardzo dobrych zagrywek, aż trzy obrony - jak na środkowego wynik godny odnotowania.

Karol Kłos: bez oceny Grał zbyt krótko.

Marcin Możdżonek: Grał zbyt krótko.

PRZYJMUJĄCY:

Mateusz Mika: 4- W ataku 12/23 (52 proc.), bez bloku, bez asa, bez obrony, z kłopotami w przyjęciu (tylko dwa z siedmiu perfekcyjne, jeden błąd).

Michał Kubiak: 5+ Rewelacyjny w przyjęciu zagrywki, jego wejście uspokoiło sytuację. Bez błędu, aż 17 z 23 serwisów odebrał perfekcyjnie. Do tego sześć obron i trzy bloki. Tym razem bez asa serwisowego, w ofensywie też trochę gorszy niż ostatnio - 4/8 (50 proc.). Ale generalnie znów świetny.

Rafał Buszek: 4- W ataku 4/9, jeden blok, jeden as, w przyjęciu dobry - jeden błąd, 11 z 17 odbiorów perfekcyjnych.

Artur Szalpuk: bez oceny Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 5 Na początku pierwszego seta dwa razy ustrzelony zagrywką, ale nie wytrąciło go to z równowagi. W przyjęciu poza wspomnianymi błędami 12 perfekcyjnych odbiorów ze wszystkich 20. W obronie najlepszy wspólnie z Kubiakiem - podbił sześć piłek.

Piotr Gacek: bez oceny Nie zagrał.