Puchar Świata siatkarzy 2015. Polska - Egipt 3:0. Zadyszka Buszka, ale Kubiak i Kurek trzymają poziom [OCENY]

Reprezentacja Polski siatkarzy bezboleśnie zniosła kryzys Rafała Buszka. Do zwycięstwa 3:0 (25:20, 25:23, 25:18) nad Egiptem poprowadzili ją Michał Kubiak i Bartosz Kurek. W piątek o godz. 12.10 mecz z Australią. Relacja na żywo w Sport.pl

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY:

Fabian Drzyzga: 5- Zdarzało mu się zagrać niedokładnie, ale błędów popełnił mniej niż w poprzednich meczach, choć przyjęcia wcale nie miał perfekcyjnego, bo to rywale serwowali lepiej. Grał wszystkimi opcjami.

Grzegorz Łomacz: bez oceny Nie zagrał.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 5 57-procentowa skuteczność w ataku (8/14), do tego dwa bloki i cztery asy. Kurek trzyma poziom.

Dawid Konarski: bez oceny Grał zbyt krótko.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: 4 Dwa bloki, w ataku 3/6. Mniej widoczny niż w meczu z Kanadą.

Mateusz Bieniek: 4+ W ataku bardzo dobry - 8/9. Ale bez bloku i bez asa serwisowego.

Karol Kłos: bez oceny Grał zbyt krótko.

Marcin Możdżonek: bez oceny Grał zbyt krótko.

PRZYJMUJĄCY:

Mateusz Mika: 3+ Wszedł w połowie drugiego seta za Buszka, zagrał lepiej, ale poniżej swoich możliwości. Przyjął trzy zagrywki, jedną perfekcyjnie, w obronie podbił dwie piłki, a z 10 ataków skończył cztery.

Michał Kubiak: 5 Rewelacyjny w ataku, zanotował w nim 80-procentową skuteczność (12/15), ale w przyjęciu słabo. Dwa razy ustrzelony, tylko sześć perfekcyjnych odbiorów na 16, 25-procentowa skuteczność.

Rafał Buszek: 2+ Przyjęcie przyzwoite, bez błędu, ale w ataku tym razem dramat - 1/7. Na szczęście bez konsekwencji.

Artur Szalpuk: bez oceny Grał zbyt krótko.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 5- Dwa błędy w przyjęciu, ale z 24 odbiorów aż 17 perfekcyjnych. Wreszcie pokazał klasę w obronie - podbił siedem piłek, a cały zespół Egiptu pięć.

Piotr Gacek: bez oceny Nie zagrał.