Puchar Świata siatkarzy 2015. Polska - Kanada 3:1. Buszek i Mika bliscy perfekcji [OCENY]

Rafał Buszek i Mateusz Mika poprowadzili Polskę do zwycięstwa nad Kanadą 3:1 (23:25, 25:15, 25:19, 25:19) w szóstej kolejce Pucharu Świata. Gorzej spisał się Michał Kubiak, ale właśnie wymieniona dwójka pozwoliła odetchnąć kapitanowi naszej drużyny. W czwartek o godz. 5.10 mecz z Egiptem.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY

Fabian Drzyzga: 4+

Wyszedł w "szóstce", zaserwował asa na 1:0, a za chwilę posłał piłkę w siatkę. I przez całą pierwszą partię grał w kratkę. Długo nie mógł znaleźć tempa ze środkowymi, Kubiaka wrzucał w siatkę, nie wychodziła też jego współpraca z Kurkiem. Na szczęście od początku drugiej partii spisywał się już dużo lepiej. Na pewno pomogła mu bardzo pewna postawa Buszka i Miki, a krótkie z Nowakowskim były świetne.

Grzegorz Łomacz: bez oceny Grał zbyt krótko.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 5- W pierwszym secie nieskuteczny, w drugim trochę lepszy, ale po nim miał tylko sześć punktów w ataku (na 13 zbić, 46-procentowa skuteczność). Z czasem się rozkręcił, w ataku skończył w sumie 17 z 32 piłek (53 proc.), do tego dorzucił dwa punktowe bloki i dwa asy serwisowe.

Dawid Konarski: bez oceny Grał zbyt krótko.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: 5 Dwa asy, dwa bloki, 10/14 w ataku, często zbijał z pułapu nieosiągalnego dla Kanadyjczyków.

Mateusz Bieniek: 4+ Bardzo dobry na zagrywce, choć czystego asa zanotował tylko jednego. W ataku nierówny - 3/8, świetny w bloku, zdobył nim pięć punktów.

Karol Kłos: bez oceny Nie zagrał.

Marcin Możdżonek: bez oceny Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Mateusz Mika: 5+ Wszedł przy 20:22 za Kubiaka w pierwszym secie, tej partii nie zdążył już uratować, ale od początku drugiego seta był jedną z naszych najważniejszych postaci. W ataku 12/18 (67 proc.), do tego dwa asy, jeden blok, dwie obrony i pewne przyjęcie - bez błędu w 13 odbiorach, a osiem z nich perfekcyjnych.

Michał Kubiak: 4- Grał tylko w pierwszym secie. Przyjmował dobrze (6 idealnych na dziewięć w sumie), ale w ataku nie umiał się odnaleźć, skończył dwie z sześciu piłek.

Rafał Buszek: 5+ W pierwszym, przegranym secie, jako jedyny trzymał poziom w ataku, zdobywając w nim pięć punktów. W sumie w ofensywie 65-procentowa skuteczność (13/20), na przyjęciu najbardziej pracowity z naszych zawodników i pewny - jeden błąd na 28 odbiorów, aż 20 dograń do rozgrywającego perfekcyjnych. Do tego po punkcie blokiem i zagrywką oraz dwie obrony.

Artur Szalpuk: bez oceny Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 4 Tylko trzy obrony, w przyjęciu dobrze - 11 perfekcyjnych na 16, jeden błąd.

Piotr Gacek: bez oceny Nie zagrał.