Puchar Świata siatkarzy 2015. Polska - Wenezuela 3:1. Mur Możdżonek, wszechstronny Konarski. Reszta? Zaskakująco słabo [OCENY]

Marcin Możdżonek i Dawid Konarski byli najlepszymi zawodnikami Polski w wygranym 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:23) meczu z Wenezuelą w 5. kolejce PŚ. W ekipie naszych mistrzów świata poniżej oczekiwań zagrało wielu kolegów wyróżnionej dwójki

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY

Fabian Drzyzga: bez oceny

Grał zbyt krótko.

Grzegorz Łomacz: 4

Zdarzało mu się wrzucać kolegów w siatkę, ostatnią piłkę meczu do Konarskiego posłał tak, że atakujący zbijał niemal zza antenki. Dobrze współpracował ze środkowymi, bardzo dobrze z Możdżonkiem. Szukał gry z drugą linią. Ogólnie nieźle, ale nic więcej.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: bez oceny

Grał zbyt krótko

Dawid Konarski: 5

W ataku 14/25, czyli dobra, 56-procentowa skuteczność. Kilka prostych błędów popełnił, ale bardzo pomógł drużynie we wszystkich elementach - zaliczył po cztery bloki, asy serwisowe i obrony.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: bez oceny

Nie zagrał.

Mateusz Bieniek: bez oceny

Karol Kłos: 3+

W ataku 4/6, w bloku bez punktu, jeden as serwisowy i dwie obrony. W sumie mało widoczny.

Marcin Możdżonek: 5+

W drugim secie zablokował Quijadę, dając nam punkt 23:22, i Valencię, kończąc partię. W czwartym secie pojedynczym blokiem zatrzymał "Bombę", dając Polsce prowadzenie 24:22. Blokiem zdobył sześć punktów, w ataku osiem przy 80-procentowej skuteczności. Były kapitan kadry u Antigi gra mało, ale kiedy dostaje szansę, nie zawodzi.

PRZYJMUJĄCY:

Mateusz Mika: 4-

Wyszedł w podstawowym składzie i trzymał nasze przyjęcie - z 26 odbiorów 16 miał perfekcyjnych, nie popełnił żadnego błędu. W ataku już nie tak świetnie jak z Iranem (13/17, 76 proc.!), ale przyzwoicie, bo skończył sześć z 11 piłek. Zagrywka cały czas zła.

Michał Kubiak: 3+

Pierwszy raz wszedł za Mikę przy stanie 19:19 w drugim secie, na dobre wrócił w połowie trzeciej partii. Najpierw wpadł w siatkę, próbując postawić blok, później popełnił bardzo głupi błąd, atakując piłkę będącą po stronie rywala, w końcówce czwartej partii mylił się w ataku, kiedy Wenezuela nas goniła. Waleczny jak zwykle, ale gorszy niż w ostatnich meczach. W ataku 3/7. Bez punktowego bloku, z jednym asem, z jednym błędem w przyjęciu.

Rafał Buszek: 4-

W ataku 11/23, dwa bloki, jeden as serwisowy, bez błędów w przyjęciu, ale też bez wielkiej dokładności - sześć z 14 odbiorów miał perfekcyjnych.

Artur Szalpuk: bez oceny

LIBERO:

Paweł Zatorski: bez oceny

Nie zagrał.

Piotr Gacek: 3+

Przyjęcie przyzwoite - raz dał się ustrzelić, a z 21 odbiorów perfekcyjnych miał 11. W obronie powinien podbić więcej niż cztery piłki. Taki sam wynik miał przecież atakujący Konarski.