Puchar Świata siatkarzy. Polacy wciąż bez straty punktu. Pokonali Argentynę

Siatkarska reprezentacja Polski pokonała 3:1 (25:18, 19:25, 25:21, 27:25) Argentynę w swoim trzecim meczu w Pucharze Świata. Podopieczni Stephane'a Antigi stracili do tej pory dopiero dwa sety.

Polscy siatkarze nakręceni zwycięstwami z Tunezją (3:0) i przede wszystkim z Rosją (3:1) znakomicie rozpoczęli spotkanie. W szczytowym momencie prowadzili 17:8 i ostatecznie pokonali rywali w pierwszej partii 25:18. Brylował zwłaszcza Bartosz Kurek, który był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania. Zakończył w sumie 23 akcje.

W drugim secie Argentyńczycy jednak na chwilę powstrzymali najgroźniejszą polską broń. Świetnie "czytali" nasze, zbyt przewidywalne w tym fragmencie gry rozegranie i Polakom spadła skuteczność ataku. Najlepiej po drugiej stronie siatki radził sobie Facundo Conte, który zdobył w całym meczu 19 punktów. - To była szkoła sprytnej argentyńskiej siatkówki - powiedział po meczu Kurek.

Polacy jednak odrobili lekcję, choć w trzecim secie przegrywali już 6:11 to końcówka seta należała do nich. Skuteczniejsi byli również w końcówce partii ostatniej. Argentyńczycy mieli nawet piłkę setową, ale przy stanie 24:23 Cristian Poglajen zagrał piłkę w siatkę. - To był trudniejszy mecz niż z Rosją. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać za wszelką cenę, a nie wszystko układało się po naszej myśli. Cieszymy się, że przezwyciężyliśmy chwile słabości - powiedział Michał Kubiak, który sam zdobył 17 punktów i został wybrany MVP spotkania.

W sumie Polacy zaserwowali sześć asów, mieli 58 proc. skuteczności w ataku (Argentyńczycy - 52 proc.) i zrobili 30 niewymuszonych błędów (rywale - 24). Po trzech meczach mają komplet zwycięstw i komplet punktów. Stracili do tej pory tylko dwa sety. W tabeli Pucharu Świata zajmują trzecie miejsce za USA i Włochami. Kolejnym rywalem będzie Iran. To spotkanie w sobotę. Relacja w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.