Puchar Świata siatkarzy 2015. Polska - Tunezja 3:0. Mika błysnął, Buszek najrówniejszy [OCENY]

Mateusz Mika grał krótko, ale pokazał luz, jakim imponował na ubiegłorocznych MŚ. Na dłuższym dystansie najrówniejszy z biało-czerwonych był Rafał Buszek. Polaków oceniamy po ich zwycięstwie nad Tunezją 3:0 (25:17, 25:15, 25:20) w pierwszym meczu Pucharu Świata. W środę podopieczni Stephane'a Antigi zagrają z Rosją. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 11.40.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY

Grzegorz Łomacz: 4+ Zdarzyło mu się kilka niedokładnych rozegrań, ale korzystał ze wszystkich opcji, bez większych problemów prowadził naszą grę.

Fabian Drzyzga: bez oceny Grał zbyt krótko.

ATAKUJĄCY

Bartosz Kurek: 4+ 61 proc. skuteczności w ataku (11/18), dwa asy serwisowe - nasz podstawowy atakujący pokazał to, co w takim meczu pokazać powinien - pewność, regularność, poziom nieosiągalny dla rywala. Dawid Konarski: bez oceny Grał zbyt krótko.

ŚRODKOWI

Piotr Nowakowski: 3- W ataku 0/4, w tym błąd tak duży (zbicie w aut na niemal czystej siatce), że aż z niedowierzaniem kręcił po nim głową. Trzy punkty zdobyte blokiem. Zmieniony przez Kłosa. Mateusz Bieniek: 3+

W ataku 4/11 (36 proc. skuteczności), po punkcie w bloku i zagrywce. W niej był najlepszy obok Buszka i Kurka. Karol Kłos: 3 Dwa bloki, w ataku 0/3, plus za jedną obronę. Ale widać, że w tym sezonie grał mało. Marcin Możdżonek: bez oceny Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Mateusz Mika: 5+ Grał krótko, w drugim secie ustąpił miejsca Kubiakowi. Poza tym trudno o daleko idące wnioski po meczu z rywalem po prostu słabym. Ale dobrze, że Mika błyszczał. W ataku miał 89 proc. skuteczności (8/9), a w przyjęciu 75 proc. piłek odbił perfekcyjnie (9/12). Dorzucił dwa asy serwisowe, grał z wielkim spokojem i wielką pewnością siebie.

Rafał Buszek: 5 Zdobył najwięcej punktów - 15. W ataku miał 61 proc. skuteczności (11/18), zaliczył po dwa bloki i asy. W przyjęciu pięć perfekcyjnych odbiorów, jeden poprawny i jeden błąd.

Michał Kubiak: 4 W ataku słabo, tylko 25 proc. skuteczności (2/8), ale aż cztery bloki i typowa dla kapitana żywiołowość udzielająca się drużynie. Dobrze, że wrócił po kontuzji kolana już, a nie dopiero w środę, od razu na mecz z Rosją.

Artur Szalpuk: bez oceny Grał zbyt krótko.

LIBERO

Paweł Zatorski: 5 Bez błędu w przyjęciu zagrywki, sześć obron, czyli średnio dwie na partię. Dobry mecz. Piotr Gacek: bez oceny Grał zbyt krótko. Obserwuj @LukaszJachimiak

Oto najbrzydsze sportowe puchary. Nie chcielibyście takiego zdobyć [ZDJĘCIA]

Czy Polska zajmie jedno z dwóch pierwszych miejsc i awansuje na IO?
Więcej o: