Puchar Świata 2015. Spacerek Polski z Tunezją

Polska łatwo pokonała Tunezję w pierwszym meczu Pucharu Świata 2015 3:0 (25:17, 25:16, 25:20). To początek morderczego maratonu Polaków walczących o awans na igrzyska olimpijskie. Już w środę o 11.40 jedno z ważniejszych spotkań. Rywalem będzie Rosja. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE!

Polacy mają za sobą spacerek. Pierwsze dwa sety wygrali w niecałą godzinę do 17 oraz 16. Rywale nawiązali walkę jedynie w ostatniej partii. Prowadzili na pierwszej przerwie technicznej oraz 10:8, lecz niedługo potem Polska odzyskała prowadzenie, którego nie oddała do samego końca. Spotkanie zakończył atakiem po rękach rywali Rafał Buszek, lecz najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Bartosz Kurek. Zdobył 13 punktów. Mecz rozegrano niemal w ciszy. W 15-tysięcznej hali było ok. 500 widzów.

- Szczególnie mocno trzeba się koncentrować na zespoły notowane dużo niżej - mówił przed meczem Bartosz Kurek. Z Tunezją nie stanowiło to większego problemu,. Wicemistrzowie Afryki nie byli równorzędnymi rywalami dla Polaków i nie zdołali wykorzystać ich błędów, nawet jeśli takie się zdarzały.

W środę Polacy grają z Rosją. W pierwszym meczu pokonała 3:0 Wenezuelę, mając problemy jedynie w pierwszym secie (wygrany do 27). Do niespodzianki doszło w starciu Argentyny z Iranem (3:1), poza tym Włosi pokonali Kanadę (3:1) oraz USA Australię (3:0).

Rewanż na Rosji?

Przed reprezentacją Polski jeszcze 10 spotkań, m.in. z Rosją, USA oraz Włochami. Puchar Świata to 11 spotkań rozgrywanych w 16 dni. To potężny wysiłek, ale nagroda może osłodzić trudy. Dwie najlepsze ekipy zapewnią sobie awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Cztery lata temu Polacy byli drudzy, lepsza okazała się tylko Rosja. Środowe starcie to dobra okazja do rewanżu.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz Z Czuba i na żywo.