Memoriał Wagnera 2015. Polska - Iran 3:1. Kubiak dał koncert [OCENY]

Michał Kubiak dał koncert gry w meczu Polska - Iran W Memoriale Wagnera w Toruniu. Prowadzeni przez swego kapitana biało-czerwoni wygrali 3:1 (25:23, 18:25, 25:15, 25:20) i w poniedziałek zagrają z Francją o pierwsze miejsce w turnieju. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 20.30

Obserwuj @LukaszJachimiak

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY:

Grzegorz Łomacz: 4

Przy dobrym przyjęciu grał wszystko - efektowne krótkie, uruchamiał drugą linię, dobrze współpracował z Kurkiem. Przy gorszym odbiorze zagrywki popełniał błędy, ale na pewno udowodnił, że można na niego stawiać, nawet - jak to miało miejsce w niedzielę - w wyjściowej "szóstce".

Fabian Drzyzga: 4+

Zmienił Łomacza na początku trzeciego seta i był od niego lepszy, ale też koledzy lepiej dogrywali do niego piłki. Na pewno obaj rozgrywający zrobili, co do nich należy.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 4+

W ataku 12/25 (48 proc.), na pewno mogło być lepiej. Bardzo dobry w zagrywce, zaserwował aż pięć asów.

Dawid Konarski: bez oceny

Grał zbyt krótko.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: 3+

Trzy bloki, ale w ataku niepewny - skończył cztery z ośmiu piłek, na zagrywce też poniżej swojego poziomu - dwa błędy, bez punktu.

Mateusz Bieniek: 3

Odkrycie sezonu ostatnio nie zachwyca. W ataku 3/5, w bloku bez punktu, w zagrywce też. Wygląda na to, że wkrótce w wyjściowym składzie ustąpi miejsca Karolowi Kłosowi.

Karol Kłos: 4-

Od początku trzeciego seta zmienił Bieńka. Kapitan, który przez kontuzję kolan chwilowo przekazał obowiązki Michałowi Kubiakowi, jest jeszcze nierówny (3/6 w ataku, jeden blok). Ale takimi akcjami jak czapa na rewelacyjnym środkowym Seyedzie czy ofiarne obrony na wagę kontr, pokazują, że - jak na MŚ 2014 - może znów być najlepszy na tej pozycji.

Marcin Możdżonek: bez oceny

Grał za krótko.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 5+

W połowie czwartego seta były dwie akcje z rzędu, w których najpierw Senobar przekonał się, że nasz kapitan potrafi zaatakować nie tylko sprytnie, wręcz perfidnie, ale też mocno przyłożyć, a następnie Ghafour, że Polak fantastycznie umie podbić atak z czystej siatki. Z 19 zagrywek jedną przyjął źle, z 19 ataków skończył aż 13 (świetne 68 proc.). Do tego zaserwował cztery asy. Koncert kapitana.

Rafał Buszek: 4

Przyjął najwięcej zagrywek - aż 27. Popełnił dwa błędy. W ataku też się napracował, notując dobrą, 55-procentową skuteczność (12/22). Do tego jeden blok i jeden as serwisowy.

Artur Szalpuk: bez oceny

Grał za krótko, by go ocenić, ale znów dostał swoją szansę, wygląda więc na to, że wygrał rywalizację z Włodarczykiem i zamiast na juniorskie MŚ pojedzie na PŚ.

Wojciech Włodarczyk: bez oceny