Dwie reprezentacje wspierają Łukasza - wylicytuj koszulkę i przyłącz się do jego walki o życie

W serwisie charytatywni.allegro.pl wylicytować można kolekcjonerskie koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz siatkówce z podpisami zawodników. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc dla Łukasza - ratownika medycznego chorego na SLA.

Przedmiotem licytacji są unikatowe, kolekcjonerskie koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz siatkówce z podpisami zawodników. Pierwsza z nich pochodzi z meczu Polska - Gruzja, który odbył się 13 czerwca 2015 r. i który przyniósł Polsce zwycięstwo 4:0. Na koszulce swoje autografy złożyli zawodnicy reprezentacji grający w meczu, m.in.: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik czy Jakub Błaszczykowski. Druga została podpisana przez kadrę siatkarzy podczas meczu Polska - USA. Ceny wywoławcze obu z nich to 500 zł. Aukcje potrwają niecałe dwa tygodnie i znajdują się pod adresem http://charytatywni.allegro.pl/koszulka-rep-polski-w-pilce-noznej-z-podpisami-i2020663 oraz http://charytatywni.allegro.pl/koszulka-rep-polski-w-siatkowce-z-podpisami-i2020687 .

Na portalu charytatywni.allegro pojawiają się też inne ciekawe aukcje wspierające Łukasza. Są to np. płyty z autografami znanych osób czy rękawice bokserskie przekazane przez Mariusza Wacha. Łukasza wspierają także piłkarze poznańskiego Lecha, którzy podarowali na aukcję koszulkę z podpisami oraz Ewa Chodakowska, która przekazała na ten cel książkę z dedykacją.

Łukasz Karaś, na pomoc któremu zostanie przeznaczony dochód z aukcji, to 27-letni ratownik medyczny z Nowej Soli, który cierpi na nieuleczalną chorobę - stwardnienie zanikowe boczne (SLA/ALS), znaną przez wielu dzięki popularności Ice Bucket Challenge. Diagnoza została postawiona Łukaszowi w marcu tego roku i od tamtej pory jego stan sukcesywnie się pogarsza. Zaczęło się niewinnie - od lekkiego drżenia rąk, w chwili obecnej nawet odkręcenie butelki sprawia mu trudność.

Do tej pory Łukasz pracował we Wrocławskim Pogotowiu. Ratował życie innych, teraz sam potrzebuje pomocy. Ze względu na stan zdrowia musiał zrezygnować z pracy i został pozbawiony stałego dochodu. Dodatkowo, jedyną szansą na zastopowanie rozwoju choroby jest poddanie się eksperymentalnej metodzie przeszczepu komórek macierzystych. Koszt jednorazowego zabiegu to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jemu potrzebne są przynajmniej cztery.

Łukasz jest podopiecznym fundacji AVALON . Więcej informacji o tym jak można mu pomóc pod adresem: www.wspieramylukasza.pl oraz facebook/wspieramylukasza .

Więcej o: