Jacek Nawrocki trenerem reprezentacji Polski siatkarek

Decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej nowym trenerem reprezentacji Polski kobiet został Jacek Nawrocki. W ostatniej fazie konkursu o posadę selekcjonera, obok byłego już trenera-koordynatora Budowlanych Łódź, starał się szkoleniowiec Galatasaray Stambuł, Włoch Massimo Barbolini.

Specjalny zespół ds. wyboru trenera reprezentacji narodowej kobiet, powołany do wyłonienia nowego trenera, rozpatrywał aż szesnaście kandydatur. Pięć aplikacji napłynęło z Włoch, trzy z Polski, dwie z Brazylii i po jednej z Argentyny, Chin, Niemiec, Rosji, Serbii oraz USA.

Głównym zadaniem niespełna 50-letniego Jacka Nawrockiego będzie próba wywalczenia awansu do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro.

W tym roku najważniejszym celem kadry są Europejskie Igrzyska Olimpijskie w Baku oraz mistrzostwa Europy. Podczas tych turniejów głównym zadaniem biało-czerwonych będzie zdobycie maksymalnej liczby punktów w rankingu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV). Wysokie miejsce w tych rozgrywkach zwiększa szanse na kwalifikacje olimpijskie.

Nowy trener reprezentacji Polski w latach 2009-13 był opiekunem PGE Skry Bełchatów, z którą m.in. dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski. Ostatnio prowadził reprezentację Polski juniorów. Nawrocki nigdy wcześniej nie prowadził kobiecej drużyny. W tym sezonie zaczął przygodę z żeńską siatkówką, zostając koordynatorem Budowlanych Łódź.

Nawrocki zastąpił na stanowisku Piotra Makowskiego, który zrezygnował z prowadzenia biało-czerwonych w lutym.

Makowski stanowisko opiekuna kadry kobiet objął w 2013 roku. Poprowadził ją w 51 oficjalnych meczach międzypaństwowych. Jak zaznaczył wówczas PZPS, decyzja tego szkoleniowca była suwerenna i podyktowana wyłącznie względami osobistymi.

Więcej o: