Korupcja w siatkówce. Prezes PZPS zatrzymany w drodze do Katowic?

CBA potwierdziło, że do zatrzymania prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosława P. doszło w czwartek w drodze do Katowic na konferencję podsumowującą sukces Mistrzostw Świata

Prezes PZPS miał uczestniczyć w czwartkowej konferencji prasowej w Katowicach poświęconej podsumowaniu niedawnego mundialu oraz współpracy przy mistrzostwach Europy 2017. Miał też zostać zaprezentowany puchar za zdobycie we wrześniowej imprezie złotego medalu przez biało-czerwonych.

Spotkanie z dziennikarzami nie odbyło się, bo do Katowic nie dotarł ani prezes związku, ani puchar. Gospodarze próbowali się bezskutecznie skontaktować z P., Uznański nie potrafił w rozmowie telefonicznej wyjaśnić nieobecności swojego szefa. W efekcie po ok. 40-minutowym oczekiwaniu prezydent Katowic Piotr Uszok przeprosił przedstawicieli mediów za stracony czas i poinformował, że konferencji w czwartek nie będzie.

W czwartek wieczorem okazało się, że Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukało siedzibę PZPS. W piątek rano Radio Zet podało, że Szef Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław P. został zatrzymany przez agentów. Podejrzenia dotyczą korupcji przy organizacji siatkarskiego mundialu, a zatrzymanie - to informacja nieoficjalna - zostało poprzedzone operacją specjalną: kontrolowanym wręczeniem korzyści majątkowej. Agenci Biura zatrzymali też prezesa jednej z nich - firmy FOSA.

W piątek w południe CBA potwierdziło zatrzymania dwóch osób. - W związku z podejrzeniem korupcji CBA zatrzymało w czwartek w Katowicach dwie osoby - prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz prezesa jednej z firm ochroniarskich. Na obecnym etapie sprawy z uwagi na jej dynamiczny i rozwojowy charakter są to wszystkie informacje, które mogę przekazać - potwierdził rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Zobacz wideo
Więcej o: