Siatkówka. Kibice wzburzeni: "to karygodny błąd Polsatu", "jestem wściekła na TVP"

Kibicom nie spodobał się decyzja Polsatu, żeby niemal wszystkie mecze mistrzostw świata w siatkówce były transmitowane w płatnych kanałach telewizyjnych. "Kodowanie największej imprezy siatkarskiej w Polsce w historii to karygodny błąd" - czytamy w komentarzach w Sport.pl i na Facebooku.

Meczów siatkarskich MŚ nie pokaże TVP ani otwarty kanał Polsatu. Jeden ze strategicznych sponsorów wycofał się na początku roku. Dalej byliśmy zdeterminowani, aby mistrzostwa zobaczyło jak najwięcej Polaków, chcieliśmy sprzedać prawa, ale jedyna oferta TVP była poniżej kosztów produkcji - tłumaczył Maciej Stec z zarządu Polsatu.

Kibiców ta decyzja rozwścieczyła. Pod tekstem w Sport.pl i na Facebooku pojawiły się setki komentarzy.

Post użytkownika Sport.pl .

"Polsat jak zwykle chciał przebić wszystkich ofertą"

"Przez lata Polsat popularyzował tę dyscyplinę. Wydobył ją z otchłani amatorszczyzny i dziadostwa. I chwała Polsatowi za to. Ale kodowanie największej imprezy siatkarskiej w Polsce w historii to karygodny błąd" - stwierdza jednoznacznie użytkownik augenthaler . "Polsat jak zwykle chciał przebić wszystkich ofertą, a następnie szukał pomocy. Identyczna sytuacja będzie przy Euro 2016. Też koniecznie chcieli wszystkich przebić. A przed Euro będą szukać i wołać o pomoc. Przerost treści nad formą. To się odbije na wynikach finansowych Polsatu" - wtóruje mu l1962 .

"TVP powinna transmitować tę imprezę"

Inaczej na tę sprawę patrzy Iwona Jedyńska , która na Facebooku wylewa swój żal pod adresem TVP: "Nawet nie jestem zła na właścicieli Polsatu, przeliczyli się i nie martwi mnie, że będą mieli straty zamiast oczekiwanych zysków. Jestem wściekła na TVP, że od początku odpuścili. Mistrzostwa siatkarskie cieszą się sporą popularnością, jesteśmy gospodarzami i nie podlega dyskusji, że telewizja publiczna powinna transmitować tę imprezę. Jestem wściekła bo (...) na jakieś spędy discopolowe, na gigantyczne pensje dla marnych dziennikarzy, na żenujące produkcje serialowe o najniższym poziomie, (...), na tysiące innych programów, które ogląda garstka zainteresowanych pieniądze są, a na mistrzostwa świata, których jesteśmy gospodarzami poskąpiono z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów. Czy podano powody, dla których telewizja publiczna nie zdecydowała się na odkupienie praw do transmisji? Bo brak pieniędzy zupełnie mnie nie przekonuje" - pisze.

"Super, czekałem na mundial w Polsce, żeby obejrzeć to wspaniałe widowisko siatkarskie i lipa. Mundial piłkarski pokazali w TVP, każdy mecz, mimo że nie było w niej reprezentacji Polski. A w siatkówce jesteśmy organizatorami, gramy w tym turnieju, mamy szanse na medal i takie rzeczy odp..., skandal!" - wtóruje jej Przemek Kruś .

"Wolny rynek cebulaki"

Część komentujących ma jednak inne zdanie. Według nich płatne transmisje są jak najbardziej zrozumiałe. "Co wy tak płaczecie? To wy zapłaciliście za prawa do mistrzostw, czy Solorz i spółka? To jest w jego zasmarkanym interesie, żeby wszystko było w kodowanej telewizji. Chcesz oglądać - płać! Proste i klarowne" - pisze Michał Chaszczyn .

"Wolny rynek cebulaki. Złodziejami byliby jak byście zapłacili i nie mogli oglądać. Polsat KUPIŁ prawa do transmisji, więc może robić co chce. Tak trudno zrozumieć, że nie ma nic za darmo w tym świecie? Chcesz oglądać - płacisz. Proste" - w podobnym tonie komentuje Kamil Turkiewicz .

Relacje Z Czuba i na żywo za darmo w Sport.pl

"Wychodzi na to, że jesteśmy drugą Koreą. W 2002 r. też nie miała transmisji z MŚ w piłce nożnej, które organizowała" - podsumowuje Magdalena Woźny . A Dawid Wawrzyniak sugeruje rozwiązanie alternatywne. "Proponuje bojkot tego meczu jak i tych kodowanych! Wstyd to mało powiedziane! Obejrzę sobie relacje na sport.pl" - pisze.

Cóż, możemy obiecać, że w Sport.pl będą relacje Z Czuba i na żywo ze wszystkich meczów Polaków i najważniejszych spotkań turnieju. Całkowicie za darmo.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o: