Siatkarskie MŚ. Tylko inauguracyjny mecz w otwartym kanale Polsatu

Meczów siatkarskich MŚ nie pokaże TVP ani otwarty Polsat. - Mistrzostwa zostały niesłusznie uznane za wyłącznie komercyjne przedsięwzięcie Telewizji Polsat. Zabrakło koordynacji, współpracy i nadania imprezie narodowej rangi - mówił na konferencji prasowej Maciej Stec z zarządu stacji.

To decyzja ostateczna. Polsat skłoniła do jej podjęcia kalkulacja finansowa. - Jeden ze strategicznych sponsorów wycofał się na początku roku. Dalej byliśmy zdeterminowani, aby mistrzostwa zobaczyło jak najwięcej Polaków, chcieliśmy sprzedać prawa, ale jedyna oferta TVP była poniżej kosztów produkcji - tłumaczył Stec. - Odbyliśmy wiele spotkań. Zrobiliśmy wszystko, aby te mistrzostwa były świętem polskiej siatkówki, aby były w telewizji otwartej. Nigdy nie oczekiwaliśmy dotacji, ale to była jedyna, niepowtarzalna okazja do promocji Polski. Szkoda, że nie zostało to wykorzystane nawet w 50 procentach - dodał.

Na antenie otwartej Polsatu widzowie zobaczą jedynie ceremonię otwarcia i inauguracyjny mecz zaplanowany na Stadionie Narodowym.

Ile będzie kosztować oglądanie?

- Abonenci Cyfrowego Polsatu obejrzą mistrzostwa za darmo - za powiedział Dominik Libecki, prezes grupy Cyfrowy Polsat.

Polsat będzie sukcesywnie informować i przygotowywać specjalne oferty.

Nie wiadomo, ile będzie kosztować dla pozostałych telewidzów. Wszystkim operatorom kablowo-satelitarnym zostaną zaoferowane wszystkie 103 mecze na żywo w systemie płatnym w 4 kanałach. Końcową cenę będą kształtować operatorzy.

Zobacz wideo

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o: