Polskie siatkarki rozbiły Łotwę. Awans na ME coraz bliżej

Bardzo dobrze rozpoczęły rywalizację w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy polskie siatkarki. W Bydgoszczy nasz zespół bez problemu ograł ekipę Łotwy.

Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz ?

Podopieczne Piotra Makowskiego były zdecydowanymi faworytkami spotkania. I już pierwszy set pokazał, że z odniesieniem zwycięstwa nie powinny mieć problemu. Pierwszy set był nokautem Łotyszek, które przede wszystkim miały ogromne problemy z przyjęciem. Tę słabość rywalek Polki wykorzystywały z premedytacją. Szczególnie Klaudia Kaczorowska. Nasza przyjmująca na zagrywkę wchodziła przy stanie 10:5. I każdy odbiór jej serwisu był dla siatkarek z Łotwy wielkim wyzwaniem. Kiedy w końcu udało się im zdobyć punkt, na tablicy widniał rezultat 20:5. Kilka błędów Polek uratowało przeciwniczki przed całkowitą kompromitacją w tej odsłonie.

- Trudno utrzymać koncentrację, gdy prowadzi się tak wysoko, ale najważniejsze, że spokojnie wygrałyśmy - mówiła kapitan reprezentacji Polski Izabela Bełcik.

Początek kolejnej partii był już dużo bardziej wyrównany. Ale nie za długo, bo tylko do stanu 6:5. To był i tak jednak postęp, bo rywalki poprawiły odbiór i nieźle zaczęły grać blokiem. Ale Polki nie zamierzały przeciągać tego seta. I znowu naszym atutem okazała się zagrywka. Trener Makowski mógł sobie pozwolić na wpuszczanie po kolei wszystkich swoich siatkarek. W ostatnim secie emocji nie było praktycznie żadnych. Bezradne Łotyszki sporadycznie popisywały się udanymi zagraniami.

Znacznie więcej emocji powinno być w sobotę. Nasze siatkarki w drugim meczu kwalifikacji zmierzą się ze Szwajcarią, która w piątek pokonała 3:1 Ukrainę. Początek spotkania w bydgoskiej hali Łuczniczka o 18. Jeśli Polska wygra 3:0, to już w sobotę zapewni sobie awans na mistrzostwa Europy.

Polska - Łotwa 3:0

Sety: 25:12, 25:15, 25:11

Polska: Wołosz, Tokarska, Kaczorowska, Kowalińska, Kąkolewska, Smarzek, Durajczyk (libero) oraz Bełcik, Zaroślińska, Połeć, E. Skowrońska, Paszek.

Łotwa: Ragozina, Bidzane, Brinke, Filipjonoka, Sorokina, Malesevska, Liepinlauska (libero).