Grand Prix siatkarek. Chiny - Polska 3:1

Polskie siatkarki rozegrały dwa bardzo dobre sety w meczu z niepokonanymi w cyklu Grand Prix Chinkami. W Wuhan podopieczne Piotra Makowskiego pokonały gospodynie w trzeciej partii aż 25:16. Ale w trzech były gorsze i za ten mecz nie zdobyły ani jednego punktu. W niedzielę Polki zakończą udział w cyklu meczem z Argentyną. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 10.

Mecz z liderkami tegorocznej Grand Prix Polki zaczęły bojaźliwie. W pierwszej partii popełniały dużo błędów, już na pierwszą przerwę techniczną schodziły, przegrywając 3:8. W końcu uległy gospodyniom 18:25. W drugim secie nasze zawodniczki spisywały się już nieco lepiej. Przegrały 21:25.

Trzecia partia to już popis gry naszych zawodniczek, szczególnie imponujących w ataku Eweliny Sieczki i Katarzyny Skowrońskiej. W pewnym momencie nasz zespół wygrywał nawet 20:10. Porażka 16:25 była dla bardzo dotkliwa.

Niestety, po niej faworytki wzięły się do pracy i chociaż Polki utrzymywały wysoki poziom gry, wygrały czwartą partię 25:23 i cały mecz 3:1. Dla Chinek było to ósme zwycięstwo w ósmym meczu. Polki poniosły już siódmą porażkę.