Sport.pl Ekstra. Niemczyk: Mało jest trenerów abstynentów

- Każdy w okresach stresowych sięga po dwie-trzy szklanki whisky. Okazje są za często, bo są bankiety, imprezy - mówi były trener polskich siatkarek Andrzej Niemczyk w rozmowie z magazynem "Sport.pl Ekstra?

- Kiedyś Zbigniew Zarzycki, nasz były siatkarz, dał mi w "Gazecie Wyborczej" straszną reklamę. Na pytanie, czy Niemczyk naprawdę tak dużo pije, powiedział: "Nikt nigdy nie zużył tyle wody do mycia, co Niemczyk wypił whisky". Trochę przesadził, ale chyba chciał dobitnie powiedzieć, jak ja tego whiskacza lubię. Nawet do niego zadzwoniłem, że mi reklamę zrobił, i pewnie zaraz Johnny Walker z kontraktem przyjedzie.

Wracając do picia na kadrze, sztab trenerski zawsze robił sobie posiadówki, na których omawialiśmy dany dzień. A wszystko to przy szklance jakiegoś trunku. Ja wolałem whisky, reszta piła czystą - opowiada Przemysławowi Iwańczykowi szkoleniowiec, który przed dziesięciu laty sięgnął z reprezentacją polskich siatkarek po złoty medal mistrzostw Europy.

W szczerej rozmowie Niemczyk mówi o swoim życiu prywatnym: nałogach, rozwodach, pasjach. - Zawód, w którym spędzasz rocznie 200 dni poza domem, nie jest dobry dla małżeństwa. Nigdy nie masz czasu, by wytłumaczyć sobie coś wzajemnie. Nie wiem, może nie trafiłem na odpowiednią kobietę, w której byłbym zakochany tak jak w siatkówce. Jej nigdy nie zdradziłem, natomiast moje żony, niestety, zdradzałem - przyznał Niemczyk. Rozmowę przeczytasz w poniedziałkowej "Gazecie Wyborczej" albo w Sport.pl Ekstra .

Ponadto w numerze:

=> Czy ktoś pokona Bayern? - Michał Szadkowski przed startem Bundesligi.

=> Skąd wzięła się moda na piłkarzy z Cypru w polskiej lidze - pisze Wojciech Borakiewicz.

=> Tatuaże szkodzą sportowcom - pisze Margit Kossobudzka.

=> "Tenis dopingu nie widzi" - felieton Jakuba Ciastonia.

Czytaj w poniedziałkowej "Gazecie Wyborczej" lub w Sport.pl Ekstra .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.