ME kadetów. Polscy siatkarze wicemistrzami Europy

Polscy siatkarze przegrali z Rosjanami 1:3 (16:25, 18:25, 25:22, 21:25) w finale mistrzostw Europy kadetów. To drugi w tym roku medal polskiej siatkówki. Wcześniej złoto ME zdobyły kadetki

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

W drodze do finału zespół Wiesława Czai nie stracił nawet seta, ale na początku meczu z Rosją trudno było w to uwierzyć. Polacy z trudem kończyli ataki, mylili się w przyjęciu, zupełnie niewidoczny był uchodzący za wielki talent Bartosz Bućko. Rosjanie z kolei prezentowali atuty znane z dorosłej siatkówki - bardzo mocną zagrywkę, silny atak i szczelny blok. Szybko wygrali pierwszą partię i zdobyli wyraźną przewagę w drugiej.

W połowie drugiego seta gra polskiego zespołu zaczęła wyglądać lepiej. Poziom podnieśli rezerwowi, szczególnie Artur Szalpuk, który dobrze prezentował się w polu zagrywki i skutecznie atakował. Seta nie dało się uratować, ale gra dawała nadzieję na walkę w kolejnej partii.

W trzecim secie młodzi Polacy nabrali pewności siebie. Rozkręcił się Bućko, regularnie punktowali Bieńkowski i Szapluk. A zaskoczeni Rosjanie mylili się coraz częściej. Przegrali 22:25.

Do czwartej partii Rosjanie podeszli bardziej skoncentrowani i szybko zbudowali przewagę. Polacy jednak nie poddali się i odrobili straty. Walka punkt za punkt doprowadziła do emocjonującej końcówki. Przy stanie 20:20 na wyższe obroty wskoczył Wiktor Poletajew. Kończył atak za atakiem. Rosjanie zdobyli trzy punkty z rzędu, co w tym momencie seta okazało się dla Polaków stratą nie do odrobienia. Przegrali 21:25.

Srebro kadetów to drugi w tym roku medal polskiej siatkówki. Wcześniej złoto ME zdobyły kadetki.