L¦ siatkarzy. Jarosz po meczu z Kub±: Ważne, że awansowali¶my z pierwszego miejsca

- Fajnie że wygrali¶my 3:0; to szczególnie ważne w perspektywie sobotniego półfinału, bo nie stracili¶my aż tak wielu sił. No i pod względem psychologicznym to ważne, że awansowali¶my z pierwszego miejsca - powiedział po wygranym 3:0 spotkaniu z Kub± reprezentant Polski, Jakub Jarosz.

Polacy wygrali drugie spotkanie w turnieju finałowym Ligi Światowej i są pewni awansu do dalszej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie.

- Fajnie że wygraliśmy 3:0; to szczególnie ważne w perspektywie sobotniego półfinału, bo nie straciliśmy aż tak wielu sił. No i pod względem psychologicznym to ważne, że awansowaliśmy z pierwszego miejsca. Kluczem do zwycięstwa był fakt, że nie udało im się zdobyć zbyt wielu punktów bezpośrednio z zagrywki - to jest najmocniejsza broń Kubańczyków, więc postawa naszych przyjmujących z pewnością ich deprymowała - powiedział po piątkowym meczu Jarosz.

Michał Ruciak cieszył się z tego, że jemu i kolegom udaje się realizować założenia taktyczne trenera.

- Cieszymy się, że bezbłędnie realizujemy założenia taktyczne nakreślone przez trenera. To dlatego kibice i dziennikarze mogą później mówić, że wygrywamy łatwo. Bo na parkiecie wcale łatwo nie było - sile ich ataku przeciwstawiliśmy jednak bardzo dobrą grę, szczególnie w obronie. Kubańczycy nakręcają się, gdy wychodzą im kolejne akcje, a tu nie mieli na nie pomysłu, bo znakomicie ich zatrzymywaliśmy. Patrząc na spotkania w Sofii, okazuje się też, że potrafimy doskonale radzić sobie z presją, bo zewsząd słyszymy, że jesteśmy faworytami. Kogo chcielibyśmy w półfinale ? To nie ma większego znaczenia; my zrobiliśmy swoją robotę i teraz spokojnie czekamy, z kim przyjdzie nam się zmierzyć - mówił po meczu Ruciak.

Więcej o: