Anastasi po pokonaniu Brazylii: Potrzebowaliśmy takich spotkań

- To był dla nas dobry mecz w tym sensie, że my potrzebujemy spotkań, w których możemy walczyć, przełamywać się. Chłopcy uwierzyli w siebie, to bardzo ważne - powiedział trener polskich siatkarzy Andrea Anastasi po tym, jak jego zespół pokonał 3:2 Brazylię.

Niedzielna wygrana po arcyciekawym i emocjonującym meczu w Spodku umocniła Polskę na czele grupy B Ligi Światowej. Ale umocniła nie tylko pozycję w tabeli: - Ten mecz jeszcze bardziej dodał nam pewności siebie. Praca, którą wykonujemy i system, który proponuje nam Andrea, jest drogą słuszną. Będziemy się tego trzymać i walczyć o każdą piłkę. Tak, jak było to dzisiaj - mówił kapitan reprezentacji Marcin Możdżonek.

- To był dla nas kolejny bardzo dobry dzień, mamy dwa punkty, prowadzimy w tabeli - osiągnęliśmy to, na czym nam najbardziej zależało - dodał środkowy reprezentacji. - Mecz mógł się podobać, sety były na styku. W drugim secie Brazylijczycy zaczęli bardzo mocno zagrywać, ale przetrwaliśmy nawałnicę. Wytrzymaliśmy i kontynuowaliśmy naszą grę, trzymaliśmy się systemu.

- Mówiłem już w sobotę, że to będzie niesamowity, ciężki mecz i tak było - stwierdził kapitan Brazylijczyków Murilo. - Nie graliśmy równo, Polacy byli lepsi. Nasz serwis był dla nich łatwy do odbioru. Zdobyliśmy nim trochę punktów, ale zagrywka nie funkcjonowała tak, jakbyśmy chcieli. Popełnialiśmy dużo błędów - nie potrafiliśmy zatrzymać rywali ani blokiem, ani obroną.

- Twardy mecz, świetna publiczność - komentował spotkanie trener Brazylii Bernardo Rezende. - Tak wyglądają dobre mecze. Polacy wykonywali lepsze akcje w najważniejszych momentach, zasłużenie wygrali. Postaramy się wyciągnąć wnioski z tej porażki.

Grupowe rozgrywki Ligi Światowej są na półmetku. W grupie B Polska ma 14 punktów, Brazylia - 12. W najbliższy weekend odbędzie się turniej właśnie w Brazylii. - W poniedziałek wieczorem mamy zbiórkę na lotnisku w Warszawie, we wtorek rano wylatujemy do Brazylii. Jest ciężko, ale nie mamy wyboru - powiedział Anastasi.

"Piąty element Anastasiego" - czytaj na blogu Rafała Steca ?

Więcej o: