ME siatkarek. Gajgał i Kaczor ofiarami konfliktu

PRZGLĄD PRASY. Katarzyna Gajgał i Joanna Kaczor nie pojadą bronić medalu na wrześniowych mistrzostwa Europy. Skłócony z trenerem ich klubu selekcjoner reprezentacji Alojzy Świderek nie powołał zawodniczek do 22-osobowej kadry. - To nie jest z mojej strony żaden upór, tylko troska o siatkarki i zespół - mówił na łamach ?Przeglądu Sportwego? Świderek.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Zamieszanie wokół reprezentacji kobiet zaczęło się długo przed tym, jak Świderek (w lipcu) objął kadrę. Dzięki niemu powołanie znów trafiło w ręce obecnie największej gwiazdy, gotowej grać w kadrze - Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. W szerokim składzie jest też nowa rozgrywająca włoskiego Urbino Katarzyna Skorupa.

Poza tym kadrę tworzą głównie młode zawodniczki. Bardzo niedoświadczone, bo wiele z nich dopiero debiutowało w reprezentacji w tegorocznym World Grand Prix. Zakończonym wcześniej niż liczyliśmy, bo siatkarki nie awansowały do turnieju finałowego w Makau (osiem najlepszych drużyn).

W czasie, jak debiutantki walczyły o punkty, część zawodniczek została wezwana do Legionowa, na pomocnicze zgrupowanie. Cztery zawodniczki przygotowywały się do wspólnych treningów z reprezentacją. Miały do niej dołączyć po za kończeniu WGP. Szybko jednak Katarzynę Jaszewską i Skowrońską-Dolatę opuściły dwie zawodniczki Muszyny. Trener Bogdan Serwińskie, za poleceniem klubowego lekarza, nakazał im rehabilitację w klubie. Siatkarki się nie sprzeciwiły, choć wiedziały, że to może kosztować je miejsce w kadrze.

- To ja biorę odpowiedzialność za przygotowanie zespołu. Chciałem, żeby w Legionowie dziewczyny rozpoczęły przygotowania wg rozpiski naszego trenera od przygotowania fizycznego. Nie mogę pozwolić na to, by miały zbyt słabą podbudowę i doznały kontuzji podczas intensywnych ćwiczeń, jakie zamierzam zaaplikować kadrowiczkom - wyjaśniał na łamach "Przeglądu Sportowego" Alojzy Świderek. - Nie wiem w jaki sposób Kaczor i Gajgał przygotowują się do sezonu w Muszynie i nie mogę wziąć odpowiedzialności za ich formę. To nie jest żaden upór tylko troska o siatkarki i zespół - stwierdził szkoleniowiec.

- Nie zamierzam krytykować wyborów trenera, respektuję je. Szkoda mi tylko dziewczyn - odpowiedział na to Serwiński.

Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane między 23 września a 2 października w Serbii i Włoszech. Polki rozpoczną rywalizację w Zrenjaninie, gdzie w grupie C zagrają z Czechami, Izraelem i Ruminią.

Kadra siatkarek na ME:

rozgrywające: Izabela Bełcik, Milena Radecka, Joanna Wołosz, Katarzyna Skorupa

środkowe: Anna Podolec, Berenika Okuniewska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Klaudia Kaczorowska, Sylwia Pelc, Zuzanna Efimienko, Gabriela Wojtowicz

przyjmujące: Karolina Kosek, Kinga Kasprzak Karolina Ciaszkiewicz, Aleksandra Kruk, Katarzyna Jaszewska

atakujące: Katarzyna Konieczna, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Anita Kwiatkowska

libero: Paulina Maj, Magdalena Saad, Krystyna Strasz

Odmieniona kadra siatkarek. Poznaj nowe zawodniczki (ZDJĘCIA) "

 

Jak uniknąć tragedii na ME siatkarek  ?

Więcej o: