MŚK. Polki w półfinale!

Dzięki sensacyjnej porażce broniących tytułu Brazylijek z Japonią (1:3), reprezentacja Polski kadetek awansowała do półfinału mistrzostw świat w Turcji.

Smutne po porażce z Serbią Polki koło godz. 17 miejscowego czasu udały się do hotelu. Pięć godzin później skakały w łóżkach z radości śledząc na żywo wyniki w hali Baskent. Japonki po zaciętym meczu pokonały Brazylijki i odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w drugiej fazie turnieju. Taki rezultat dał Polkom awans do najlepszej czwórki mistrzostw.

Obrończynie tytułu rozegrały wcześniej dwa ciężkie tie-breaki i w czwartek po prostu zabrakło im sił.

Azjatki w dwóch pierwszych setach wyrwały faworytkom zwycięstwo, na młodych brazylijskich twarzach wymalował się strach. Już wtedy wiedziały, że jeśli marzą o finale, czeka je trzeci z rzędu pięciosetowy bój. Japonki miały jednak zbyt dobrą zagrywkę i do tego same nieźle przyjmowały. Częściej niż w meczach z Polską (1:3) czy Serbią (0:3) decydowały się na kombinacyjne akcje. Dodatkowo wymęczyły obrończynie tytułu fantastyczną obroną.

Sensacyjna porażka Brazylijek, dała awans reprezentacji Polski. Co prawda, obrończynie tytułu mają na koncie tyle samo porażek co Polki, ale jedyny wygrany mecz kończyły w tie-breaku. To dało im tylko dwa oczka. Polki za zwycięstwo nad Japonią 3:1 zarobiły trzy punkty i dzięki temu to one znalazły się w najlepszej czwórce turnieju.

Poza Polkami z grupy F awans zapewniły sobie Serbki. Z grupy E do półfinału weszły Chinki i Turczynki. W meczu o pierwsze miejsce Azjatki pokonały mistrzynie Europy 3:1.

Tabela grupy F

Więcej o: