Kolejne wzmocnienie Organiki. Wysoka środkowa

Katarzyna Mróz podpisała kontrakt z łódzką drużyną. - Wierzę, że w nowym sezonie w Łodzi stworzymy ciekawy kolektyw i powalczymy o wysokie cele - mówi.

Nowa zawodniczka Organiki jest siostrą zmarłej trzy lata temu Agaty Mróz-Olszewskiej, dwukrotnej mistrzyni Europy. Mało jest w Polsce środkowych o wzroście aż 195 cm. Przez ostatnie trzy sezony grała w Centrostalu Bydgoszcz, a wcześniej m.in. w Wiśle Kraków. W 2003 r. zaliczyła występ w reprezentacji Polski.

Mróz jest już ostatnią środkową, która podpisała kontrakt z Organiką przed nowym sezonem. Przypomnijmy, że umowę z łódzkim klubem przedłużyła Brazylijka Luana De Paula, a w ubiegłym tygodniu - po roku przerwy - wróciła Dominika Koczorowska, ostatnio występująca w Stali Mielec. Nowe zawodniczki mają zastąpić Sylwię Wojcieską (klub z niej zrezygnował) i Julię Szeluchiną, która przeniosła się do Centrostalu.

- Jestem bardzo zadowolony, że Kasia dołączyła do naszego klubu. Od dłuższego czasu byliśmy z nią w kontakcie i w końcu udało się dopiąć wszystkie szczegóły transferu. Satysfakcji z tego powodu nie kryje także trener Mauro Masacci, który bardzo chciał, żeby ta zawodniczka do nas trafiła - tłumaczy Marcin Chudzik, prezes łódzkiego klubu.

Mróz: - Co mnie skłoniło do przejścia do Organiki? Włoski trener, o którym słyszałam wiele dobrego, oraz coraz lepszy skład. Wierzę, że w nowym sezonie będziemy stanowić ciekawy kolektyw i walczyć o wysokie cele.

30-letnia środkowa jest już czwartą nową siatkarką, która przeszła do Organiki po zakończeniu rozgrywek. Kontrakty z łódzkim klubem podpisały już: atakująca Anita Kwiatkowska, rozgrywająca Ana Grbac oraz Koczorowska. Biorąc pod uwagę wszystkie transfery Organiki, można być optymistą przed sezonem. Drużyna powinna być zdecydowanie silniejsza od poprzedniej, która zajęła szóste miejsce.

Niewykluczone, że niedługo do drużyny dołączy kolejna utytułowana siatkarka. To 20-letnia przyjmująca i reprezentantka kraju Belgijka Helene Rousseaux, która ostatnio występowała w Volero Zurich.

Więcej o: