PlusLiga. Sześć nowych zawodniczek Atomu Trefla

Rozgrywające Alisha Glass i Dorota Wilk, środkowe Corina Ssuschke i Maja Tokarska, libero Magdalena Saad oraz atakująca Małgorzata Kożuch to nowe zawodniczki Atomu Trefla Sopot. Wicemistrz Polski ogłosił właśnie skład na kolejny sezon.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Skład Atomu Trefla Sopot na sezon 2011/2012 prezentuje się imponująco. Za rozegranie w zespole wicemistrzyń Polski odpowiadać będzie jak w poprzednim sezonie Izabela Bełcik oraz dwie nowe zawodniczki. Do drużyny dołączyła Dorota Wilk z mieleckiej Stali oraz 23-letnia reprezentantka USA, Alisha Glass . Amerykanka ma na swoim koncie złoty medal Grand Prix z ubiegłego roku i tytuł najlepszej rozgrywającej turnieju. Ostatni sezon spędziła w brazylijskim Volei Futuro. W barwach Trefla nie zobaczymy już Magdaleny Śliwy .

Dwie nowe zawodniczki zagrają w Treflu na środku siatki. Będą to Maja Tokarska z Gwardii Wrocław oraz reprezentantka Niemiec, Corina Ssuschke . 28-letnia reprezentantka Niemiec przechodzi do PlusLigi Kobiet po dwóch latach gry w czeskim zespole Modranska Prostejov. Wcześniej rok grała we Włoszech i 10 sezonów w Dresdener SC. W zespole pozostają Amaranta Navarro Fernandez i Eleonora Dziękiewicz, zabraknie natomiast Kingi Maculewicz .

Inna reprezentantka Niemiec grać będzie w ataku sopockiego zespołu. Do Trefla przychodzi z Zariecza Odińcowo Margareta Kozuch, niemiecka siatkarka polskiego pochodzenia. W ataku będzie grać wymiennie z Katarzyną Konieczną, Olga Fatiejewa wraca do ligi rosyjskiej i będzie występować w Dynamie Krasnodar. W składzie Trefla zabraknie również Turczynki Meryem Boz.

W zespole pozostają trzy z czterech dotychczasowych przyjmujących. Barw klubu nadal będą bronić Dorota Świeniewicz , Ewelina Sieczka oraz Neriman Ozsoy , Trefl pożegnał się natomiast z Natalią Nuszel . O tym, kto będzie czwarta przyjmująca w zespole dowiemy się niebawem.

Zespół opuści również druga libero, Izabela Śliwa . Zastąpi ją Magdalena Saad z AZS Białystok, która wspólnie z Pauliną Ma j będzie występowała na tej pozycji.

Więcej o siatkówce na Siatka.pl  ?

Więcej o: