Siatkówka. Umiarkowany optymizm w Dąbrowie przed ćwierćfinałem Pucharu CEV

Trochę w cieniu występów naszych męskich zespołów, w najbliższy czwartek do rywalizacji w 1/4 finału Pucharu CEV, przystąpią siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza. Ich rywalkami będą wicemistrzynie Hiszpanii - Valeriano Alles Menorca.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

Mimo, że w lidze podopiecznym trenera Waldemara Kawki wiedzie się dużo gorzej niż tego oczekiwano, w europejskich pucharach wszystko przebiega zgodnie z planem. To, oprócz ostatniego zwycięstwa nad rewelacją z Białegostoku daje podstawy do umiarkowanego optymizmu przed spotkaniem z Hiszpankami. Przeciwko AZS, chyba po raz pierwszy od dłuższego czasu, dąbrowianki zagrały na swoim optymalnym poziomie i, poza pierwszą partią, zdecydowanie dominowały w pozostałych odsłonach. Cieszy fakt, że po przegranym wysoko pierwszym secie nie zwiesiły głów i zmobilizowały się do jeszcze lepszej gry. Mimo wszystko, po dziewczynach widać lekkie rozczarowanie, że szumne plany podboju ekstraklasy, jak na razie, trzeba nieco odłożyć w czasie. Może przed play-offami uda im się odbudować, zwłaszcza psychicznie, w Pucharze CEV, bo oglądając ich grę, brakuje trochę radości po każdej udanej akcji.

- Bardzo cieszę się z odniesionego zwycięstwa, gdyż nasza sytuacja po przegranym meczem z Treflem Sopot nie wyglądała zbyt dobrze. Jechałyśmy do Białegostoku z nożem na gardle - wypowiedź kapitan zespołu, Joanny Staniuchy-Szczurek pokazuje, pod jaką presją znajdują się w tym sezonie zawodniczki z Dąbrowy Górniczej. Jednak trzeba na to spojrzeć także z drugiej strony - w obecnych rozgrywkach PlusLiga Kobiet stoi na dużo wyższym poziomie niż, nie tylko w ostatnim sezonie, ale i w poprzednich latach. Ponadto, gra w europejskich pucharach rządzi się swoimi prawami, o czym dobitnie świadczy przykład z niedalekiego Jastrzębia, więc może na tym polu uda się odnieść upragniony sukces?

To nie będzie łatwe, bo zawodniczki z Minorki w poprzedni weekend odniosły kolejne przekonujące zwycięstwo w krajowych rozgrywkach i z 12 zwycięstwami w 14 meczach są liderkami tabeli. Co prawda, liga hiszpańska nie należy do najmocniejszych, ale fakt zajęcia w niej drugiego miejsca w poprzednim sezonie, mówi sam za siebie. Zespół trenera Ortuno tworzą głównie rodzime zawodniczki, choć nie brakuje przedstawicielek innych nacji, jak choćby Ukrainki czy Portorykanki Yantin , która jest reprezentantką swojego kraju. "Oczkiem w głowie" polskiego sztabu szkoleniowego powinna być jednak środkowa Vita Prychepa , która w Menorce robi za gwiazdę, a w lidze zdarzało jej się zdobywać nawet 30 punktów w meczu, co, biorąc pod uwagę pozycję na jakiej występuje, musi robić wrażenie. Trzeba także zwrócić uwagę na pozyskaną niedawno Brytyjkę, Kylie Atherstone , która dysponuje trudnym do przyjęcia serwisem i w swoim poprzednim klubie - Playas de Benidorm - zdobywała w tym elemencie nawet kilka punktów w meczu.

Spotkanie 1/4 finału Pucharu CEV, Valeriano Alles Menorca - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza odbędzie się we czwartek o godz. 20:00.

Więcej w serwisie Siatka.org ?

Więcej o: