Nowa siatkarka Organiki - reprezentantka Dominikany

Kontrakt z Organiką Budowlani podpisze reprezentantka Dominikany. Do drużyny dołączy jednak dopiero w przyszłym tygodniu.

Sytuacja kadrowa w Organice jest fatalna. Najpierw groźnej kontuzji doznała Marta Wójcik, następnie z gry w łódzkiej drużynie zrezygnowała Amerykanka Kathleen Olsovsky, natomiast Sylwia Wojcieska naderwała mięsień łydki (czeka ją przynajmniej trzytygodniowa przerwa). To nie koniec, bo po ostatnim treningu Michela Teixeira narzeka na ból w kolanie.

Jeśli okaże się, że Brazylijka nie będzie zdolna do gry, to szkoleniowiec łodzianek w sobotę będzie mógł liczyć tylko na osiem zawodniczek! Tak złej sytuacji kadrowej w łódzkiej drużynie jeszcze nie było.

Na szczęście w przyszłym tygodniu Organika podpisze kontrakt z Karlą Echenique, reprezentantką Dominikany. Według ekspertów prezentuje ona znacznie wyższy poziom od Marty Szymańskiej, która dotychczas zastępowała kontuzjowaną Wójcik. Dominikanka przyleci do Łodzi w czwartek i podpisze umowę obowiązującą do końca sezonu. Wcześniej jednak Marcin Chudzik, prezes Organiki, zapewniał, że jest w kontakcie z jeszcze lepszą siatkarką, podobno reprezentantką Turcji, ale jak się okazało, zdecydowanie za drogą dla łódzkiego klubu.

Sobotni wyjazdowy pojedynek z MKS-em Dąbrowa Górnicza dla łodzianek jest niezwykle ważny. Po trzech porażkach z rzędu Organika zajmuje piąte miejsce, ale może być, niestety, gorzej. Jeśli drużyna trenera Wiesława Popika przegra czwarty mecz z rzędu w PlusLidze, to może spaść na siódme miejsce w tabeli. Niższe pozycje zajmują już tylko najsłabsze zespoły ekstraklasy.

Wiadomo już, że za ostatni mecz w Lidze Mistrzyń z Carnaghi Villa Cortese Organika będzie musiała zapłacić aż 4,2 tys. euro kary za brak w składzie Wójcik i Olsovsky. Na mecz do Włoch będzie musiała pojechać za to kontuzjowana Wojcieska, której brak w kadrze oznaczałby jeszcze wyższą karę dla łódzkiej drużyny. - Będziemy się odwoływać do europejskiej federacji, aby za brak w naszym składzie Olsovsky zapłacił amerykański związek - zapewnia Chudzik.