Chemik Police z pewnym zwycięstwem. Zagra w finale

Siatkarki Chemika Police po raz kolejny pokazały swoją dominację nad Grot Budowlanymi Łódź. W rewanżowym starciu o awans do finału TAURON Ligi zawodniczki Marka Mierzwińskiego pewnie wygrały 3:0 i o mistrzowski tytuł ponownie powalczą z siatkarkami Developresu Rzeszów.

Siatkarki z Rzeszowa i Polic zagrają o mistrzostwo TAURON Ligi już po raz trzeci z rzędu. Przed dwoma laty wskutek pandemii koronawirusa, po wygranej rundzie zasadniczej złoty medal bez walki w play-offach wywalczyły siatkarki Chemika. Rok później policzanki wygrały 3:1 z Developresem, a zatem w tym roku będą miały szansę na trzeci triumf.

Zobacz wideo W Polsce szykuje się siatkarskie święto. Premier ogłosił, że nasz kraj przejmie organizację mistrzostw świata zamiast Rosji

DLOSZ Chemik Police zwyciężył w pierwszym meczu półfinałowy. To 10. wygrana z rzędu

Chemik Police w finale TAURON Ligi

W pierwszym półfinałowym meczu drużyna Grot Budowlanych Łódź musiała sobie radzić bez trzech ważnych zawodniczek - Zuzanny Góreckiej, Weroniki Centki i Moniki Fedusio, dzięki czemu Chemik Police gładko wygrał 3:0. W rewanżu łodzianki zagrały w najsilniejszym składzie, ale i tak razem siatkarki z Polic okazały się zbyt mocne.

Choć na początku meczu zawodniczki z Łodzi były w stanie nawiązać walkę z rywalkami, z biegiem czasu Chemik zaczął kontrolować sytuację. Efektem tego były dwa pewnie wygrane sety - do 20 i 17. W trzecim secie łodzianki doprowadziły do stanu 22:21, ale ostatecznie mistrzynie Polski nie dały sobie wyrwać wygranej i pewnie zwyciężyły 3:0.

Choć świetny mecz rozegrała Agnieszka Kąkolewska, MVP spotkania wybrano inną reprezentantkę Polski rozgrywającą Marlenę Kowalewską. Na przestrzeni całego starcia bezsprzecznie było widać, która z ekip bardziej zasłużyła na awans do wielkiego finału.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

O mistrzostwo z Developresem Rzeszów

W drugiej półfinałowej parze lepsza okazała się drużyna Developresu Rzeszów, która najpierw wygrała z ŁKS-em Commercecon Łódź 3:2, zaś w niedzielę przypieczętowały awans dzięki wygranej 3:1.

Jekaterina Gamowa Odważne słowa Jekateriny Gamowej: Chcę płakać, ale nie mogę

Grot Budowlani Łódź - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (20:25, 17:25, 22:25)

Budowlani Łódź: Łazowska 3, P. Damaske 10, Centka 6, Cleger 10, Fedusio 8, Lisiak 1 oraz Łysiak (l), Pelczarska, Górecka 3, Lewandowska 1, Kędziora 1.

Chemik Police: Kowalewska 5, Czyrniańska 9, Kąkolewska 15, Brakocević-Canzian 12, M. Łukasik 10, Wasilewska 8 oraz Stenzel (l), Naiane, Lipska, Pol 1, Milenković.

Więcej o: