Chemik Police zwyciężył w pierwszym meczu półfinałowy. To 10. wygrana z rzędu

Siatkarki Chemika Police zwyciężyły w pierwszym meczu półfinałowym Tauron Ligi. Drużyna Marka Mierzwińskiego pokonała Grot Budowlane Łódź 3:0. To 10. wygrana z rzędu zawodniczek z Polic.

W czwartek aktualne mistrzynie Polski zmierzyły się w meczu półfinałowym Tauron Ligi z zawodniczkami Grot Budowlani Łódź. Rywalki Chemika Police jako ostatnie dołączyły do tego etapu rozgrywek. Drużyna z Łodzi fatalnie rozpoczęła ćwierćfinałową batalię, przegrywając z Legionovią 0:3. Później siatkarki dwukrotnie zwyciężały. Konieczność rozegrania trzeciego spotkania sprawiła, że zespół miał trzy dni mniej na regenerację niż Chemik Police. Ostatecznie drużyna Marka Mierzwińskiego wygrała to stracie 3:0, co potwierdziło znakomitą formę mistrzyń. 

Zobacz wideo W Polsce szykuje się siatkarskie święto. Premier ogłosił, że nasz kraj przejmie organizację mistrzostw świata zamiast Rosji

Chemik Police sunie po mistrzostwo. 10. wygrana z rzędu drużyny Marka Mierzwińskiego

Siatkarki Chemika Police prezentują ostatnio równą grę, co można było zaobserwować również w półfinałowym spotkaniu. Pierwszy set uwidocznił różnice w sile obu zespołów. Zawodniczki Chemika perfekcyjnie czytały grę rozgrywającej Martyny Łazowskiej, skutecznie blokując ataki skrzydłowych. Siatkarki zdobyły aż siedem punktów blokiem. Maciej Biernat dwukrotnie skorzystał z przerwy dla zespołu, ale nie udało mu się odwrócić losów tej partii. Chemik wygrał z wysoką przewagą 25:16.

Pewne zwycięstwo w pierwszym secie uśpiło siatkarki z Polic. W kolejnej partii to łodzianki zaczęły prezentować lepszą grę na boisku, wypracowując pięciopunktową przewagę. Zawodniczki Chemika nie potrafiły odpowiedzieć na świetną zagrywkę Any Cleger. Dla odmiany to Mierzwiński musiał poprosić o czas dla drużyny, co przyniosło oczekiwane rezultaty. Zespół odrobił straty i wyszedł na prowadzenie, nie oddając go do samego końca. Chemik wygrał drugą odsłonę meczu 25:21. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Trzeci set przyniósł najbardziej wyrównaną grę spośród wszystkich partii - przynajmniej na początku. Im dłużej trwał mecz, tym więcej błędów popełniały zawodniczki z Łodzi. Z kolei siatkarki Chemika kontrolowały spotkanie, by w końcówce zdecydowanie odskoczyć rywalkom. Zawodniczki z Polic  wygrały trzeciego seta do 17, a całe spotkanie 3:0. 

Zwycięstwo nad Grot Budowlani Łódź było dziesiątą wygraną z rzędu Chemika Police we wszystkich rozgrywkach. Siatkarski pewnie kroczą po kolejny tytuł. Zespołowi brakuje już tylko jednego triumfu, by awansować do finału Tauron Ligi. Drugi mecz Chemika Police z Grot Budowlani Łódź odbędzie się w najbliższy poniedziałek. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.