Znamy pary fazy play-off walki o mistrzostwo Polski siatkarek! W grze o złoto aż osiem drużyn!

Zakończyła się faza zasadnicza obecnego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. W tabeli na miejscu lidera pozostał Chemik Police, który przegrał tylko jeden mecz - z drużyną z drugiej pozycji, czyli Developresem SkyRes Rzeszów. Na trzeciej pozycji uplasował się mistrz Polski, ŁKS Commercecon. Tym samym poznaliśmy pary fazy play-off, a także barażu o utrzymanie w LSK.

Zakończyła się faza zasadnicza obecnego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Liderem tabeli pozostał Chemik Police, który w trakcie rozgrywek przegrał tylko jeden mecz. Po tie-breaku wielokrotnego mistrza Polski pokonał Developres SkyRes Rzeszów, który ostatecznie znalazł się na drugiej pozycji. Podium dopełnił obecny mistrz kraju, ŁKS Commercecon

Zobacz wideo Plus Liga. Michał Winiarski: codziennie na treningu jest atmosfera podniecenia. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu. Zobacz wideo:

Czołówka tabeli LSK po fazie zasadniczej:
1. Chemik Police - 60 punktów
2. Developres SkyRes Rzeszów - 59 punktów
3. ŁKS Commercecon Łódź - 43 punkty
4. DPD Legionovia Legionowo - 42 punkty
5. Grot Budowlani Łódź - 38 punktów

Znamy już zatem pary fazy play-off, którą za kilkanaście dni drużyny LSK rozpoczną ostatni etap walki o mistrzostwo Polski. 

Pary 1/4 finału fazy play-off w Lidze Siatkówki Kobiet:
Chemik Police - Enea PTPS Piła
Developres SkyRes Rzeszów - BKS Stal Bielsko-Biała
ŁKS Commercecon Łódź - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
DPD Legionovia Legionowo - Grot Budowlani Łódź

Drużyny do finału rywalizują do dwóch wygranych spotkań. W finale gra toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Poza rywalizacją o mistrzostwo kraju czeka nas także walka o utrzymanie w lidze pomiędzy #Volley Wrocław i Wisłą Warszawa, która nie wygrała ani jednego meczu w tym sezonie. 

Więcej o: