Polski klub zagra w półfinale europejskich rozgrywek! Pierwszy taki sukces od pięciu lat!

Grupa Azoty Chemik Police wygrał rewanżowy mecz ćwierćfinałowy Pucharu CEV siatkarek z Mladostem Zagrzeb 3:0 (25:19, 25:18, 25:10). Tym samym awansował do kolejnej fazy rozgrywek i powalczy o finał, co ostatnio udało się pięć lat temu zawodniczkom Atomu Trefla Sopot.

Grupa Azoty Chemik Police wygrał rewanż w ćwierćfinale Pucharu CEV siatkarek przeciwko Mladostowi Zagrzeb 3:0 (25:19, 25:18, 25:10). W szczecińskiej Netto Arenie zawodniczki Ferhata Akbasa zdominowały rywalki z Chorwacji i dzięki temu zwycięstwu zagrają w półfinale rozgrywek. W pierwszym, wyjazdowym meczu także triumfowały w trzech setach. W kolejnej fazie rozgrywek zagrają ze zwycięzcą dwumeczu Mińczanka Mińsk - Volero Le Cannet. Pierwsze spotkanie 3:1 wygrały zawodniczki francuskiego zespołu. 

Zobacz wideo

To największe osiągnięcie polskiego klubu w Pucharze CEV od pięciu lat. Wtedy w finale rozgrywek z sezonu 2014/2015 zagrał nieistniejący już Atom Trefl Sopot, który przegrał w dwumeczu przeciwko Dinamo Krasnodar. Ostatnim polskim zwycięzcą pozostaje Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna, który pokonał w finale Fenerbahçe Stambuł. 

Chemik jest także liderem obecnego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet po fazie zasadniczej. W ćwierćfinale ligowych rozgrywek zagra z Eneą PTPS-em Piła, który dotychczas zajmował 8. miejsce. Policzanki wystąpią także w Final Four Pucharu Polski. W najbliższy weekend w Nysie zmierzą się w półfinale z pierwszoligowym MKS-em San Pajda Jarosław. 

Więcej o: