Niespodziewany powrót do polskiej ligi! Zmiana trenera po zwycięstwie w Lidze Mistrzyń

Włoch Giuseppe Cuccarini zmieni Marka Solarewicza na stanowisku trenera siatkarek ŁKS-u Commercecon. Co ciekawe Polak pozostanie w sztabie mistrzyń Polski, jako asystent. Zmiana trenera może dziwić o tyle, że zespół grał coraz lepiej. To jednak wykorzystanie szansy, jaką było pozyskanie doświadczonego Włocha do zespołu.

Włoski szkoleniowiec Giuseppe Cuccarini został ogłoszony jako nowy trener ŁKS-u Commercecon. Mistrz Polski zmienia trenera w środku sezonu, ale Marek Solarewicz, który do tej pory pełnił tę funkcję pozostanie w sztabie i podobnie jak Bartłomiej Bartodziejski będzie asystentem Włocha. 

Zobacz wideo

Giuseppe Cuccarini pracował już w polskiej lidze, gdy w latach 2014-2016 był trenerem Chemika Police, z którym zdobył trzy tytuły mistrza kraju. Poza tym pracował także w tureckim Eczacibasi Stambuł, czy  LIU•JO Volley Modena. Ostatnio trenował drużynę włoskiej Serie A VolAlto 2.0 Caserta, której była rozgrywająca Valeria Caracuta podobnie, jak parę innych zawodniczek odeszła z klubu i dołączyła parę tygodni temu właśnie do ŁKS-u. Drużyna przegrywała mecz za meczem, a trener chciał poszukać nowego, większego rangą wyzwania. Od 2017 roku Cuccarini pozostaje szkoleniowcem reprezentacji Izraela. 

Zmiana trenera w ŁKS-ie Commercecon jest o tyle zaskakująca, że zespół zaczął grać lepiej - wygrał za 3 punkty spotkanie Ligi Mistrzyń z Chimikiem Jużny, co zagwarantowało łodziankom szansę walki o awans do ćwierćfinału rozgrywek, a w lidze utrzymuje miejsce w najlepszej "piątce" tabeli. Z Cuccarinim cele będą jednak wyższe. Ściągnięcie 61-letniego Włocha do Łodzi to wykorzystanie szansy na nabycie doświadczonego trenera do sztabu mistrzyń Polski i nowe rozdanie w kolejnych ligowych spotkaniach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.