Siatkówka. Agnieszka Bednarek-Kasza zadecydowała o swojej przyszłości

Coraz mniej niewiadomych dotyczy składu Chemika Police w sezonie 2017/2018. Kontrakt z klubem na następne rozgrywki podpisała właśnie 13. zawodniczka, która postanowiła związać swoją przyszłość z mistrzyniami Polski. Jest to środkowa - Agnieszka Bednarek-Kasza.

Agnieszka Bednarek-Kasza jest zawodowym długodystansowcem – karierę układa pod możliwość wieloletniego wiązania się z klubami, z którymi współpracowała. Jako 19-latka na cztery sezony związała się z PTPS-em Farmutilem Piła, by później kolejne cztery spędzić w Muszyniance Muszyna. W Chemiku :Police występuje od 2013 roku.  Z zespołem wygrała cztery mistrzostwa kraju, trzy Puchary i dwa Superpuchary Polski.

Od 2007 roku występowała w reprezentacji Polski. Zdobyła z nią brązowy medal mistrzostw Europy (2009) oraz srebro Igrzysk Europejskich (2015).

- Pojawiła się oferta, aby zostać w Chemiku na kolejny sezon, więc postanowiłam z niej skorzystać. Dobrze się czuję w klubie, z czasem uświadomiłam też sobie, że polubiłam to miejsce. Mieszkałam już w różnych częściach Polski, ale w Policach i Szczecinie udało mi się odnaleźć – mówi. - Poza tym nie mogłam zostawić Misi [Katarzyny Gajgał-Anioł – przyp. red.] samej – dodaje środkowa.Bednarek-Kasza jest 13. zawodniczką, która zagra w Chemiku Police w sezonie 2017/2018. Wcześniej kontrakty podpisały Alex Holston, Malwina Smarzek, Sladjana Mirković, Stefana Veljković, Natalia Mędrzyk, Mariola Zenik, Izabela Bełcik, Katarzyna Zaroślińska, Aleksandra Krzos, Maret Belkestein-Grothues, Katarzyna Gajgał-Anioł i Bianka Busa.

Po poprzednich rozgrywkach z klubem z Polic pożegnały się Aleksandra Jagieło (BKS Bielsko-Biała), Anna Werblińska, Jelena Blagojeić (Developres Rzeszów), Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano) oraz Madelaynne Montańo (Liu Jo Nordmeccanica Modena).