Siatkówka. "Złotko" przedłużyło kontrakt z Chemikiem Police

35-letnia libero Chemika Police, Mariola Zenik, przedłużyła kontrakt z klubem. Sezon 2017/2018 będzie jej czwartym w drużynie mistrzyń Polski.

- Jeśli ktoś pyta, czemu zdecydowałam się zostać w Chemiku, to trudno mi jest odpowiedzieć. Po prostu to przyszło mi naturalnie, bo czuję się w Policach dobrze i nie chciałabym zmieniać otoczenia. Klub był zainteresowany dalszą współpracą, dlatego długo się nie zastanawiałam. Cieszę się, że zostaję - mówi Mariola Zenik.

Mariola Zenik zdobyła w karierze 13 medali mistrzostw Polski, w tym aż 7 złotych. Przez większość czasu grała w Polsce poza epizodami w Volley Modena (2004-2005) i w sezonie 2006/2007 w rosyjskim Zarieczje Odincowo. W kraju poza Chemikiem występowała między innymi w Muszyniance Muszyna, PGE Atomie Trefl Sopot oraz Stali Mielec. Jest złotą medalistką mistrzostw Europy z 2005 roku.

Zenik jest jedenastą zawodniczką, która na pewno zagra w Chemiku Police w sezonie 2017/2018. Wcześniej klub poinformował o  Alex Holston, Malwinie Smarzek, Sladjanie Mirković, Stefanie Veljković, Natalii Mędrzyk, Katarzynie Zaroślińskiej, Aleksandrze Krzos, Maret Belkestein-Grothues, Katarzynie Gajgał-Anioł i Biance Buszy.

Dotychczas z klubu odeszły Anna Werblińska, Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano), Aleksandra Jagieło (BKS Bielsko-Biała), Jelena Blagojević (Developres Rzeszów) oraz Madelaynne Montaño (Liu Jo Nordmeccanica Modena).

Polscy siatkarze mistrzami świata do lat 21! "Wszyscy zagrali doskonałe zawody, wychodził każdy element rzemiosła siatkarskiego"